Jurica Golemac

ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX
OVO ĆE ZAUVIJEK PAMTITI

Ogromna pobjeda! Hrvatski stručnjak usred Beograda srušio Partizan i najtrofejnijeg europskog trenera

Jurica Golemac odveo je s klupe Cedevitu Olimpiju do velikog slavlja
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 11. prosinac 2021. 21:27

Veliku pobjedu, možda i najveću u svojoj karijeri, upisao je hrvatski trener Jurica Golemac na klupi Cedevite Olimpije, koju je u Beogradu doveo do pobjede (96:89) nad Partizanom i najtrofejnijim europskim trenerom Željkom Obradovićem. Jacob Pullen i Jaka Blažič ubacili su po 19 u ovoj pobjedi, Kevin Punter nije igrao za Partizan...

Nevjerojatnu utakmicu su odigrali Krka i Zvezda u Novom Mestu. Vodila je Krka u trećoj četvrtini 48:30, u posljednju četvrtina ušla je sa 59:42, a onda je krenuo preokret vodeće momčadi lige.

Rok Stipčević je bio na 16 poena, četiri skoka, dva asista i pet izgubljenih lopti, ali je morao zbog pete osobne u 39. minuti na klupu, no Krka je imala 70:67 i Zvezda devet sekundi za napad. Trener domaćih Dalibor Damjanović odlučio se na minuti odmora kako će braniti zadnji napad Zvezde, na raditi faul za dva bacanja, ali Nikola Kalinić se podigao na šut i stavio tricu za 70:70. Da bi u posljednjoj sekundi utakmice hrvatski sudac Tomislav Hordov presudio pobjednika, jer je Damjanoviću dao tehničku grešku zbog prigovora kod mrtvog egala! Kalinić je pogodio bacanje i bio je tu kraj, Zvezda se izvukla sa 71:70...

Rezultati: Borac - FMP 77:80, Krka - C. zvezda 70:71, Partizan - Cedevita Olimpija 89:96.

24. travanj 2024 13:46