OLIVER BUNIC/AFP/PROFIMEDIA Oliver Bunic/afp/profimedia
ABA LIGA

Partizan već u prvom poluvremenu sredio Crvenu Zvezdu, a onda dovršio posao i poveo u finalu ABA lige

Zach LeDay je za uvodnih dvadeset minuta stavio dvadeset poena
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 13. lipanj 2023. 22:28

U prvoj utakmici finala doigravanja Partizan je svladao Zvezdu sa 88:80 i tako stigao do inicijalne pobjede u seriji na tri pobjede. Druga utakmica na programu je četvrtak domaćin je opet Partizan.

Partizan je obavio veći dio posla u prvoj utakmici finala u prvom poluvremenu. Imali su momci Željka Obradovića velikih 56:36 na velikom odmoru, a pri tome je Partizan šutirao za tri poena 9-12, a Zach LeDay je za uvodnih dvadeset minuta stavio dvadeset poena.

U nastavku se Zvezda vratila, čak i zaprijetila, a mogla je i sve preokrenuti da su na minus šest uoči same završnice Nemanja Nedović i Ognjen Dobrić pogodili čiste šuteve za tri poena, kao i kontru Facundo Campazzo. Partizan je ipak odveo utakmicu mirno do kraja...

Partizan - C. zvezda 88:80, 1-0 (LeDay 24p, 5s, Punter 19p, 4s, 4a, Smailagić 11p, 4s/Dobrić 17p, 6s, 4a, Campazzo 14p, 4s, 10a, Petrušev 11p, 3s, Bentič 10p, 5s, Nedović 10).

08. svibanj 2024 09:59