Kresimir Radovčić

GORAN MEHKEK Cropix
ABA LIGA

Peti poraz u sezoni: Cibona zabila 50 koševa za poluvrijeme i vodila, pa izgubila s 21 razlike

Imala je zagrebačka momčad i s razlike u prvom dijelu, pokopala ih je zadnja minuta treće četvrtine
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 26. studeni 2022. 21:13

Budućnost - Cibona 97:76 (24:25, 24:25, 23:12, 26:14)

PODGORICA Morača. Gledatelja 1.200. Suci: Kardum (Hrvatska), Porobić i Nikšić (BiH).

BUDUĆNOST: Reynolds 8p, 3s, Bell-Haynes 17p, 5a, Šehović 7, Booth 3, Kaba 11p, 8s, 3il, Lazić 27p, 4s, White, Ilić, Jagodić-Kuridža 2p, 7s, Drobnjak 7, Popović 15.

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 9p, 6a, Perasović, Smajlagić 2, Majcunić 9p, 3s, 3a, Mazalin 8, Aranitović 12p, 6s, Baković 6p, 5s, Kapusta 12p, 6s, 7a, 4il, Ljubičić 16p, 4s.

---------------------------------------------------------------------

Cibonu je uništila u Podgorici posljednja minuta treće četvrtine, identično kao što je Zadar uništila protiv Budućnosti posljednja minuta utakmice. Na sedamedest sekundi do kraja treće četvrtine Cibona je vodila sa 61:60, a onda je do odlaska na posljednju četvrtinu primila niz od 11-1. Dvije trice stavio je Aleksandar Lazić koji je odigrao utakmicu karijere, a Igor Drobnjak je dodao pet poena, uključujući tricu sa sirenom za 71:62.

I tu se Cibona konačno raspala. Sve do 97:76 s koliko je Budućnost dobila, a malo je toga sugeriralo u gotovo tri pune četvrtine da će to biti tako. Imali su Vukovi, naime, i 43:32 pred kraj prvog poluvremena, trice je šutirala 6-10 u prvih dvadeset minuta, ubacila je okruglih 50 poena, a onda je postojala sve teže i teže u nastavku.

Cibona je u drugih dvadeset minuta ubacila 26 poena, gotovo dvostruko manje nego u uvodne dvije četvrtine, a u drugih dvadeset minuta trica je ostala na 1-11.

U prvom dijelu je napadačka igra pokrenuta ulaskom Krešimira Radovčića, koji je igrao malo u nastavku, debitirao je za Cibonu s pet minuta Domagoj Vuković, a Cibona je ostavila bolji dojam nego protiv Zvezde proteklog tjedna, jer za razliku od te utakmice u kojoj je bila živa tek u uvodnoj četvrtini, sada je 29 minuta bila u igri.

No, svejedno, upisala je novi poraz, u Podgorici protiv Budućnosti Vukovi ionako ne znaju za pobjedu od 2012. godine. Iako je Budućnost ranjiva, iako ovoga puta nisu igrali Kenan Kamenjaš i Edin Atić, premda su Vukovi odigrali odlično poluvrijeme, još uvijek je tu premalo kvalitete za zaprijetiti momčadima iz gornjeg doma ABA lige. Barem u gostima.

Cedevita Olimpija svladala Zadar

U dvoboju 8. kola ABA lige odigranom u subotu u Maloj dvorani u ljubljanskom Tivoliju, Cedevita Olimpija je svladala Zadar sa 97-79 (21-14, 27-20, 22-21, 27-24).

Zadrani niti jednom nisu vodili, a Ljubljančani su se odvojili pretkraj prvog poluvremena serijom 9-1 u zadnje dvije minute, što im je donijelo prednost od 14 koševa (48-34). Cedevita Olimpija je u drugom dijelu samo kontrolirala prednost.

Najbolji strijelac Zadra bio je Dario Drežnjak s 15 koševa, po 11 su ubacili Marko Ramljak i Karlo Žganec, a po 10 Luka Božić i Antonio Jordano.

Kod pobjednika je najbolji bio Yogi Ferrell s 22 koša. Amar Alibegović je ubacio 14 poena, a Karlo Matković je završio s 12 koševa.

Split će u ponedjeljak (18 sati) na Gripama ugostiti podgorički Studentski centar. (Hina)

24. travanj 2024 21:25