Slavlje igrača Gorice

DRAGANA STJEPANOVIC/ABA LIGA
TURNIR ABA 2 LIGE

Pobjeda za start u Širokom Brijegu: Gorica visoko porazila Makedonce, presudila igra u obrani

Nakon izjednačene prve četvrtine, hrvatski je predstavnik značajno popravio svoju igru i slavio
Piše: Miljenko KaračićObjavljeno: 06. ožujak 2023. 18:28

GORICA - TFT SKOPJE 83:64 (21:23, 29:9, 21:22, 12:10)

ŠIROKI BRIJEG - Dvorana na Pecari. Gledatelja 50. Suci: Radoš Savović (Crna Gora), Ivan Miličević (BiH) i Boris Hartman (Slovenija). Opunomoćenik: Slavenko Babić (BiH)

GORICA: Uljarević 16p, 3s, 7a, Jelenković 7p, 1s, 3a, Mašić 7p, 3s, 1a, Cinac 19p, 3s, 1a, Batur 8p, 2s, 7a, Majić 3p, 4s, Nakić - Vojnović 2p, 4s, Miloloža 1a, Sokol 1p, Porobić 7p, 2s, Gunjina 13p, 5s, 3a. Trener: Braslav Turić

TFT SKOPJE: Buttrick 14p, 6s, 1a, Tashovski 11p, 1s, 2a, McBrayer 7p, 4a, Nikolovski 1a, Krstevski 4p, 8s, 3a, Kostoski 12p, 4s, 3a, Nikolov 10p, 5s, 2a, Naumoski, Nuri, Anderson, Zafirov 6p, 2s. Trener: Boris Smilkovski

Utakmicom između Gorice i TFT Skopja u Širokom Brijegu je počeo peti i završni turnir Druge ABA lige na kojemu će pasti i odluka kojih će osam momčadi igrati na play-offu u Domžalama sredinom travnja. Hrvatski predstavnik stigao je do druge pobjede u 11. kolu poslije sjajne igre na Pecari. Makedonci su bolje ušli u susret, imali minimalnu 23:21 prednost poslije prve četvrtine. Međutim, momčad Braslava Turića nastavak susreta odigrala je čvrsto u obrani i gotovo raskošno u napadu (29:9) što joj je donijelo prednost 50:32.

Pokušali su Makedonci početkom drugoga poluvremena zonskom obranom vratiti se u igru, no što je susret više odmicao klub iz Velike Gorice igrao je sve bolje i povećavao prednost koja je na kraju dosegnula 83:64.

- Čestitke Gorici na zasluženoj pobjedi. Letargično smo ušli u drugu četvrtinu u kojoj su nam napravili 20 razlike i tri smo za tri četiri minute izgubili utakmicu. Nije alibi, ali bili smo bez trojice ozlijeđenih igrača - kazao je trener skopskog kluba Boris Smilkovski.

Trener Gorice Braslav Turić zadovoljan je bio igrom svoje momčadi, a naglasio je:

- Otvaranje utakmice s obje strane bilo je praktično bez obrana. U drugoj četvrtini podignuli smo obranu na višu razinu, to nam je otvorilo prostor za brze kontre, došli smo do prednosti koja nas nije uspavala. Naprotiv, razliku smo povećali u drugome poluvremenu i mirno priveli utakmicu kraju.

Najveći doprinos pobjedi Gorice dali su Dino Cinac, Karlo Uljarević i Jure Gunjina. Gorica sljedeći susret igra protiv slovenskog Šenčura u srijedu u 18 sati.

26. travanj 2024 10:32