TOM DUBRAVEC/ CROPIX
ABA LIGA

Poraz Splita u Beogradu: Odigrali najboljih napadačkih dvadeset minuta u sezoni, ali onda je stalo

Žutima je ovo bila šesta utakmica u dvanaest dana, bilo je jasno da će u jednom trenutku puknuti
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 14. prosinac 2021. 22:46

FMP - SPLIT 93:77 (27:26, 16:24, 26:10, 24:17)

BEOGRAD – Dvorana FMP-a. Gledatelja 200. Suci: Belošević, Kruljac, Javor.

FMP: Nevels 18p, 7s, Pavićević 10p, 3s, 3il, Vujičić 5, Jones 13p, 7a, 3il, Šaranović, Tasić 9p, 6s, Radonjić 19p, 4s, 3a, 3ol, Izundu 7p, 7s, Simović 3, Nerandžić 7p, 3s, 4a, Stepanović 2p, 3s.

SPLIT: Perković 10p, 3s, 6a, Kedžo, Runjić 3, Žganec 9, Vuko 12p, 5s, Čampara 5p, 3a, Šiško, Bajo 18p, 7s, Kovačevič 8, Barič 12p, 3s, 6a, 11il.

Split je odigrao raskošno prvo poluvrijeme, daleko najboljih napadačkih dvadeset minuta ove sezone u kojemu je FMP-u zabio 50 koševa uz šut od 71 posto (11-15 za dva, 6-9 za tri), ali sa samo sedam igrača u ozbiljnoj rotaciji nije se mogao do kraja nositi sa silinom i agresijom najugodnijeg iznenađenja ABA lige. Žutima je ovo bila šesta utakmica u dvanaest dana, bilo je jasno da će u jednom trenutku puknuti, nije bilo realno da će nastaviti igrati kao u prvom poluvremenu.

Nakon novog poraza je Split, kao što je to bio i prije početka sezone, najveći kandidat za ispadanje iz ABA lige...

POREDAK: Crvena zvezda 10-1, FMP 10-2, Partizan 9-2, Budućnost 8-3, Cedevita Olimpija 6-5, Mega, Cibona, Igokea 5-6, Borac, Mornar 4-7, Krka 3-8, Zadar 2-9, Split 2-10.

23. travanj 2024 17:37