ČUDO U SRBIJI

Senzacija kakva se ne pamti, Split usred Beograda bacio moćni Partizan na koljena i ispisao povijest

Nakon što je ranije ove sezone Zadar na domaćem terenu svladao Partizan, sada su ‘‘crno-bijeli‘ doživjeli poraz i od Splita
Piše: Niko MatičevićObjavljeno: 05. veljača 2024. 20:46

PARTIZAN - SPLIT 74-67

PARTIZAN: Smith 4, Vukčević, Leday 6p, 5s, Avramović 8, Koprivica 4, Smailagić 4, Jaramaz 4p, 3s, 6a, Nunnaly 10, Anđušić 6p, 4s, Ponitka 8p, 8s, Kaminsky 8p, 7s, Caboclo 5p, 5s.

SPLIT: Funderburk 7p, 5s, Perković 9p, 8s, Shorter 18p, 8s, 3a, Kalajžić 4, Tišma 2, Runjić 5, Kučić 6, Vuko 8p, 5sk, Perkušić, Dubravčić.

Nestvarnom partijom Split je usred Beograda svladao Partizan rezultatom 74:67. Ovo je prva pobjeda Splita nad Partizanom u povijesti ABA lige i prva nad srpskim sastavom u Beogradu nakon 33 godine. Slavio je doduše Split 1997. godine protiv srpskog sastava, ali to je bilo na terenima u Pesaru i Solunu u sklopu Eurolige.

Čudo se nije naziralo u prvoj četvrtini u kojoj je Partizan ostvario blagu prednost. Točnije, nakon prvih deset minuta rezultat je bio 19:17 za domaćine.

Rapsodija Splita krenula je u drugoj dionici koju su dobili s ogromnih 27:11. Predvođeni Shannonom Shorterom i Lewisom Sullivanom Splićani su na veliki odmor otišli s čak 14 poena prednosti (44:30).

Žuti sa sjajnom igrom nisu stali ni u nastavku. Tako su nešto više od tri minute prije kraja treće dionice došli do nestvarnih 20 poena razlike (55:35). Partizan se ipak sabrao nakon toga i sa serijom 10:6 vratio zaostatak na 14 prednosti (59:45).

Bolja igra Partizana se nastavila i u zadnjih deset minuta koje su otvorili rezultatom 7:2. Split je uzvratio sa svojih šest poena u nizu kojima su se vratili na 15 razlike (67:52) 3 minute i 46 sekundi prije kraja. U zadnjih 70 sekundi Split je ušao s 12 koševa prednosti, ali je Partizan s pet brzih poena uspio unijeti kakvu-takvu nervozu u završnicu. No, s dva slobodna bacanja Tonija Perkovića u potpunosti je riješeno pitanje pobjednika.

Najbolji u redovima Splita bili su Shorter s 18 poena i Sullivan s 15 . U redovima poraženih najraspoloženiji bio je James Nunnally s deset poena. Ovo je prva pobjeda Splita nad Partizanom nakon 6.2.1997.

Nakon što je ranije ove sezone Zadar na domaćem terenu svladao Partizan, sada su ‘crno-bijeli‘ doživjeli poraz i od Splita. Zanimljivo, ranije u ovom kolu poraz je doživjela i Crvena Zvezda. Oni su na gostovanju kod Budućnosti poraženi s 84:62. Nije ovo bilo dobro kolo za beogradske velikane.

27. travanj 2024 00:38