Luka Božić

JURE MISKOVIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Sjajni Luka Božić vodio Zadrane do nove pobjede i drugog mjesta, Borac u pravoj drami pao u Čačku

Zadar je s učinkom 3-1 na drugom mjestu, iza Budućnosti, a ispred Igokee koji imaju isti učinak
Piše: HinaObjavljeno: 23. listopad 2022. 23:40

Košarkaši Zadra slavili su na gostovanju u Čačku protiv domaćeg Borca sa 93-91 (18-22, 22-17, 23-27, 20-17, 10-8) u utakmici 4. kola ABA lige i trenutačno se probili na drugo mjesto na ljestvici.

U utakmici koju je bolje započeo Borac i u 7. minuti imao 11 koševa prednosti, Zadar se brzo oporavio i do poluvremena došao do minimalne prednosti. Zadrani su u napetoj završnici "preživjeli" dva šuta za pobjedu Borca na kraju osnovnog dijela utakmice, kao i pokušaj za tricu na kraju produžetka.

Kod Zadra je ponovno prvo ime ponovno bio Luka Božić sa 27 koševa, 11 skokova i sedam asistencija, a ukupnu statistiku mu je pokvarilo čak 11 izgubljenih lopti. Odlično ga je pratio Dario Drežnjak sa 19 poena i sedam skokova. Sani Čampara je ubacio 12 koševa, Antonio Jordano 11, a Juan Davis 10.

Kod Borca je Aleksa Novaković bio prvi strijelac sa 17 poena, ali je na kraju produžetka promašio tricu za pobjedu.

Zadar je bio bolji u gotovo svim statističkim pokazateljima, ali je 19 izgubljenih lopti dalo priliku Borcu da se bori za svoju prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Zadar je s učinkom 3-1 na drugom mjestu, iza Budućnosti, a ispred Igokee koji imaju isti učinak. Borac je u skupini tri momčadi sa četiri poraza, u kojoj je i Split koji je u nedjelju poražen na svom terenu sa 68-77 od Igokee. Cibona je, poput Zadra, slavila u produžetku sa 100-93 na gostovanju kod Mege.