Roko Prkačin (arhiva)

NIKOLA VILIC/CROPIX Cropix
TEŽAK PORAZ SPLITA

Sjajno otvaranje Cibone u ABA ligi: Zagrepčani pobijedili na teškom gostovanju uz odličan nastup Prkačina

Slavlje nije dovedeno u pitanje, već poluvremenu je zagrebački sastav imao čak 19 poena prednosti
Piše: HinaObjavljeno: 24. rujan 2021. 20:05

Košarkaši Cibone u prvom su susretu nove sezone regionalne ABA lige kao gosti svladali Mornar u Baru sa 87-77 (28-16, 23-16, 16-27, 20-18).

Cibona je odlično otvorila utakmicu, povela sa 18-7 te čitavim tijekom dvoboja kontrolirala rezultat. Na poluvremenu je zagrebački sastav imao i 19 poena prednosti (51-32), da bi domaći sastav u trećem dijelu uspio smanjiti zaostatak, ali niti jednom na manje od sedam poena razlike.

Roko Prkačin bio je odličan u sastavu Cibone sa 24 koša uz sjajan šut iz igre 11-12 (9-9 za dva , 2-3 za tricu) i šest skokova, Nathan Reuvers je dodao 18 poena, sedam skokova i pet blokada, a Amer Gegić 17 ubačaja. Vladimir Mihailović i Marko Jeremić su postigli po 18 pogodaka za Mornar.

Težak poraz Splita

Košarkaši Splita u susretu su 1. kola nove sezone regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod branitelja naslova Crvene zvezde sa 97-61 (16-22, 12-31, 13-22, 20-22).

Split je relativno ravnopravan bio samo u prvoj četvrtini, dok je u nastavku dvoboja beogradski sastav pokazao koliko je trenutačno jači te se čak približio i vodstvu od 40 razlike.

Sani Čampara je sa 10 koševa bio najefikasniji kod vrlo slabog Splita, dok je Nikola Ivanović sa 20 ubačaja predvodio Crvenu zvezdu.

Ranije u petak je Cibona u prvoj utakmici nove sezone kao gost u Baru svladala Mornar sa 87-77 (28-16, 23-16, 16-27, 20-18). Odličan je bio Roko Prkačin sa 24 koša uz šut iz igre 11-12 (9-9 za dva, 2-3 za tricu) uz šest skokova, Nathan Reuvers je dodao 18 poena, sedam skokova i pet blokada.

Treći hrvatski pfedszavnik u regionalnoj ligi, aktualni prvak Hrvatske Zadar u 1. kolu će u ponedjeljak ugostiti Partizan.

25. travanj 2024 17:41