AMIR HAMZAGIC/ATA IMAGES/PROFIMEDIA Amir Hamzagic/ata Images/profimedia
ABA LIGA

Šok u Ljubljani: Cedevita razbila Partizan i izborila beogradsku majstoricu u borbi za finale

Ključan moment dogodio se u drugoj četvrtini nakon koje su domaćini lagodno očuvali pobjedu
Piše: HINAObjavljeno: 30. svibanj 2023. 20:24

Košarkaši Cedevita Olimpije svladali su u Ljubljani Partizan 95-83 (29-26, 22-15, 22-19, 22-23), čime su izjednačili polufinalnu seriju regionalne ABA lige na 1-1.

Kroz cijelu utakmicu domaći sastav je bio bolji od Partizana, a pogotovo je dobro odigrao drugu četvrtinu kada je pobjegao na dvoznamenkastu prednost. U nastavku je Cedevita Olimpija održavala prednost, u nekim trenucima je i povećala te na lagodan način izborila treću utakmicu.

Najbolji igrač susreta bio je Kevin Ferrell koji je za domaćina ubacio 21 poen uz osam skokova i sedam asistencija. Alen Omić je dodao 10 koševa uz šest skokova. Kod Partizana je najbolji bio Kevin Punter s 24 poena i osam skokova.

Treća, odlučujuća utakmica odigrat će se za sedam dana, u utorak 6. lipnja, u Beogradu.

Ranije je finale izborila Crvena zvezda koja je s 2-0 u seriji bila bolja od podgoričke Budućnosti.

18. travanj 2024 06:36