JURE MISKOVIC/CROPIX
ABA LIGA

Split na gostovanju u Podgorici izgubio od Studentskog centra i upisao već 14. poraz ove sezone

Piše: HinaObjavljeno: 24. siječanj 2022. 23:20

U susretu 17. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na gostovanju u Podgorici izgubio od Studentskog centra sa 70-77 upisavši već 14. poraz ove sezone.

Bio je to izjednačen dvoboj do posljednje dvije minute kada je domaćin serijom 9-2 prelomio utakmicu.

U posljednje dvije minute ušlo se rezultatom 68-68. Nikola Pavličević je potom pogodio tricu za 71-68, a nakon što je Roko Ukić bio neprecizan, Emir Hadžibegović je novom tricom doveo domaćine do prednosti 74-68. Nakon još jednog promašenog napada Splita, Kenan Kamenjaš je istrčao kontru i zakucao za 76-68 i kraj nadanja u trijumf gostujućeg sastava. Na koncu je završilo 77-70.

Kod domaćina najefikasniji su bili Hadžibegović sa 12, Kamenjaš sa 11, te Eric Neal sa 10 koševa. Kod Splita Shannon Shorter je ubacio 15 koševa uz 11 skokova, Karlo Žganec je postigao 11, a Tonko Vuko 10 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 29 bodova koliko ima i Partizan na drugom mjestu uz susret više.

Cibona je deseta sa 20 bodva koliko ima i Zadar na 11. poziciji. Split je posljednji sa 18 bodova.