VOJKO BASIC Cropix
DRŽALI SE JEDNO POLUVRIJEME

Split ‘na klanju‘ kod euroligaša, koliko god to tužno zvučalo - ovo je zapravo dobar rezultat

Žuti ipak nisu razočarali u Beogradu, u skladu s mogućnostima dali su svoj maksimum
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 20. studeni 2022. 21:13

PARTIZAN - SPLIT 89:70 (20:17, 19:19, 29:15, 21:17)

PARTIZAN: Vukčević, LeDay 14p, 4s, Smailagić 8p, 10s, Papapetrou 10p, 3a, Exum 6, Brodziansky 4, Nunnally 13p, 5s, Glas, Lessort 2p, 5s, Trifunović 11p, 3s, Anđušić 11, Madar 10.

SPLIT: Sullivan 2p, 5s, 4ul, Gizdavčić 2, Kalajžić, Runjić 6, Shorter 23p, 5il, Jukić 3s, Perkušić 3, Dubravčić 2, Nelson 10p, 5s, Mavra 18p, 4s, 3a, Šarić 4p, 7s.

BEOGRAD - Štark Arena. Gledatelja: 4,725. Suci: Nedović, Peić i Milojević.

Bio je to odlazak "na klanje" kod euroligaša, nekad velikog rivala s kojim je Split sad na 0-15 u ABA ligi, ali daleko je ovo u nedjelju bilo od onoga što bi čovjek mogao očekivati. Pogotovo nakon što je Cibona dan ranije u Beogradu popila -39 od Zvezde.

Međutim, Žuti se za razliku od Vukova nisu raspali protiv Partizana, štoviše, Shannon Shorter držao je momčad Srđana Subotića u egalu sve do kraja prvog poluvremena, sve dok Željko Obradović u svlačionici nije pokrenuo svoje igrače pa su nakon ubacačaja Dominika Mavre za vodstvo 42:21 u 22. minuti, Nunnally i Madar tricama pokrenuli domaćina čija će prednost rasti sve do najvećih +23, tri minute prije kraja...

Iako je drugo poluvrijeme bilo lišeno neizvjesnosti protiv Partizana koji je igrao s "pola gasa" i bez Kevina Puntera, Split nije razočarao u Beogradu, konačnih -19 iz perspektive onoga sa čime se na Gripama raspolaže je - koliko god to tužno zvučalo - dobar rezultat.