VOJKO BASIC Cropix
NASTAVLJEN CRNI NIZ

Split propustio dosad najbolju priliku, izgubio i četvrtu utakmicu na startu sezone i ostao na dnu ABA lige

Previše nade nije bilo niti s momčadi iz Laktaša, iako su oni stigli u Split bez Marija Nakića
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 23. listopad 2022. 19:29

Split - Igokea 68:77 (12:15, 21:20, 18:22, 17:20)

SPLIT Gripe. Gledatelja 500. Suci: Jovčić, Arsenijević i Stefanović (Srbija).

SPLIT: Sullivan 8p, 5s, Gizdavčić, Kalajžić 7, Runjić 11p, 3a, Shorter 18p, 8s, 5a, Jukić 2p, 3s, Perkušić, Dubravčić, Nelson 9p, 6s, Mavra 13p, 4s, 7a, 4il, Šarić.

IGOKEA: Ray 27p, 6a, Kondić 3, Delalić 5p, 3s, Tanasković 6p, 3s, Crawford 10p, 4a, 3il, Jošilo 2, Stephens 14p, 10s, 5a, Waller 6p, 4a, Marić, Radošić, Đorđević 4, Bošković.

Split je izgubio i četvrtu utakmicu na startu regionalne sezone, na Gripama je pun plijen odnijela Igokea (77:68). Bila je ovo možda i najbolja prilika od početka sezone u ABA ligi za bodove Žutih, jer malo je šanse bilo na gostovanjima kod Budućnosti i FMP-a te u ranijoj domaćoj utakmici protiv Cedevite Olimpije. Ispalo je na kraju, da previše nade nije bilo niti s momčadi iz Laktaša, iako su oni stigli u Split bez Marija Nakića.

No, bio je tu prije svih Kendrick Ray koji je Split držao na distanci i koji je bio ključan na prijelazu između treće i četvrte četvrtine, kad je Igokea stavila obje ruke na ovu utakmicu. Naime, imao je Split 51:38 u 27. minuti, ali je onda uslijedio break Igokee u koji je Ray ugradio sedam poena i dva asista te je momčad iz Laktaša otišla na 63:52 i tu više nije bilo povratka za Žute.

Na koncu je još zbog pet penala iz igre morao Shannon Shorter, kojega je to uzrujalo, pa je Igokea mirno zatvorila utakmicu. Split ima u sljedećem kolu ABA lige gostovanje u Zadru, a na dnu ABA lige im društvo prati bez iti jedne pobjede samo Mega. Ali, Mega neće ispasti, Mega se uvijek može pojačati toliko da je u stanju skinuti i nekoga od najvećih. A Split? (tp)