Nejc Baric

BOZIDAR VUKICEVIC/CROPIX
ABA LIGA

Split se nadao da u Baru može produbiti krizu Mornara, ali nada nije trajala ni jedno poluvrijeme...

Na žalost po Split, jedino je slovenski playmaker Nejc Barič bio napadački raspoložen
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 21. studeni 2021. 18:45

MORNAR - SPLIT 81:65 (15:17, 28:18, 24:15, 14:15)

BAR - Dvorana Topolica. Gledatelja 450. Suci: Jovčić, Hordov, Koljenšić.

MORNAR: Mihailović 16p, 7s, Mićović 10, Jeremić, Živanović 4, Šehović 14p, 4s, Smith 10p, 4s, 5a, Gordić 11p, 11a, Lazić 12p, 6s, Marljukić, Vesković, Miković, Mosley 4p, 10s.

SPLIT: Perković 8p, 4s, 3a, Kedžo, Runjić 2p, 3a, Žganec 2p, 5s, Ukić 6, Vuko 16p, 8s, Čampara 5, Šiško, Bajo 8p, 4s, Barič 18p, 5s, 3a.

-----------------------------------------------------------------

Split se nadao da može produbiti krizu Mornara, ali ta je nada trajala negdje do pretkraj druge četvrtine kad je Nejc Barič povezao dvije trice i primakao Žute na 37:35. Na žalost po Split, jedino je slovenski playmaker bio napadački raspoložen, nitko drugi mu se nije bio u stanju ozbiljnije pridružiti. Doduše, dobar je bio i Tonko Vuko, barem da domaćin ne ode preko dvadeset razlike.

Mornar je promašio prvih sedam pokušaja za tri poena u prvoj četvrtini, ali je zato pogodio osam od dvanaest u drugoj. Sead Šehović je sam stavio četiri i bilo je jasno da se Split tome neće oduprijeti. Toni Perković je, na primjer, pogodio tricu tek iz sedmog pokušaja i to u posljednjoj četvrtini, kad je Mornar bio na plus 17.

Kako niti Roko Ukić nije dao ništa osobito, Barani su od kraja druge četvrtine potpuno preuzeli kontrolu, u 24. minuti bilo je 51:39 zakucavanjem Smitha. Nakon toga se Žuti više nisu uspjeli spustiti ispod te razlike...