Shannon Shorter

Nikola Vilić/Cropix
SLAVLJE ŽUTIH

Split u produžetku do velike pobjede u ABA ligi, dvojica igrača ostvarila double-double

Žuti su u završnici utakmice protiv Igokee ostali mirniji te upisali šestu pobjedu sezone u ABA ligi
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 04. siječanj 2024. 19:30

Igokea - Split 77:80 (15:18, 18:17, 15:19, 22:16, 7:10)

Banja Luka, Sportska dvorana Laktaši. Gledatelja: 500. Suci: Savović, Arsenijević, Hadžić

IGOKEA: Kondić 5, 4sk, Bošković 4, 7sk, Atić 25, 6sk, 6a, Delalić, Stanković 3, Jošilo 3, 6sk, Nakić 6, 6sk, Milosavljević, Marić, Carmichael 13, 10sk, Jeremić 18, Milovanović

SPLIT: Funderburk 14, 4sk, Perković 13, 4sk, Shorter 21, 11sk, Sullivan 17, 13sk, Kalajžić 8, 5sk, 6a, Tišma 2, 3sk, Runjić 3, Klepo, Kučić, Vuko 2, 3sk, Perkušić, Pavin

Split je nakon pobjede protiv SC Derbyja, u 15. kolu AdmiralBet ABA lige gostovao kod Igokee u Laktašima. Žuti su nakon produžetka upisali novu važnu pobjedu (80:77).

Utakmica je otvorena koševima Carmichaela, dok su na drugoj strani odgovorili Funderburk, Runjić te Kalajžić. Igralo se na obje strane brzo, ali i nemirno bez puno prekida. Od samog starta igralo se čvrsto, a Žuti su nakon prvih 10 minuta bili na plus 3.

Druga četvrtina nije obilovala naročito lijepom košarkom. Split je u dva navrata vodio sa 7 razlike, ali se Igokea uspijevala vraćati. Jeremić je pogodio dvije trice, a zanimljiv statistički podatak kazuje da su domaćini izveli čak 19 slobodnih bacanja, dok je Split na istoj liniji stajao 6 puta.

Žuti su na veliki odmor otišli s plus 2 i rezultatom 33:35. Shannon Shorter je predvodio goste s 12 poena, dok je kod domaćina Edin Atić postigao 11.

Žuti su nastavak otvorili s 8:0 i otišli na 10 razlike. Žilavi domaćini nisu se predavali, Split je vezao par grešaka i domaćini su prišli na pola koša zaostatka. Do kraja četvrtine gosti su na pogon Funderburka i Sullivana ipak došli do kakvog takvog odmaka od 6 poena viška.

Posljednja četvrtina protekla je u Splitovoj kontroli, u zadnje tri minute ušli su Žuti s plus 6, ali je Atić s dvije trice doveo goste do izjednačenja. Atić je nakon Shorterovog faula pospremio tri bacanja.

Na drugoj strani Shorter je promašio tricu za pobjedu i ušlo se u produžetak. Dodatnih pet minuta za Žute su povukli Amerikanci Shorter, Sullivan te DJ Funderburk. Žuti su ostali mirniji te upisali šestu pobjedu sezone u ABA ligi. Splićane su predvodili Shannon Shorter i Lewis Sullivan s double double učincima od 21 i 17 poena, odnosno 11 i 13 skokova. Kod domaćih je Edin Atić ubacio 25 poena.

01. svibanj 2024 09:13