Ante Cizmic / CROPIX CROPIX
TRILER NA GRIPAMA

SPLIT U VELIKOJ DRAMI S GLEDATELJIMA NA TRIBINAMA DOŠAO DO CILJA I VIZIRAO DOIGRAVANJE! Već se zna s kime će i kada Žuti igrati u polufinalu

Piše: Davor BurazinObjavljeno: 11. ožujak 2020. 21:41

SPLIT – ŠIROKI 78:76

(26:17, 22:13, 6:20, 24:26)

SPLIT – Dvorana KK Split. Gledatelja 300. Suci: Mario Majkić (Slovenija), Denis Hadžić (Hrvatska), Boro Antovski (Makedonija).

SPLIT: Perković 14p, 5s, 4a, Washington 16p, 7a, Rebić, Kedžo 2, Gabrić 11p, 5s, Runjić, Marčinković 8p, 3s, 5a, 5ul, Bajo 10p, 3s, 4il, Kovačević 5, Vrgoč, Morris 7p, 3il, Vranković 5p, 4s. Trener: Ivica Skelin.

ŠIROKI: Naletilić, Kraljević 22p, 6s, 3a, Filipović 10p, 6s, 9a, 4il, Čolak 5p, 5s, 3il, Zubac 17p, 3s, Šušak, Karačić 3p, 9s, Čović, M. Drežnjak 14p, 5s, 3a, 4il, D. Drežnjak 5p, 3s, 3a, Damjanović, Batinić. Trener: Hrvoje Vlašić.

U velikoj drami na Gripama Split je uspio pobijediti Široki sa 78:76 i s 2. mjesta ulazi u polufinale ABA 2 lige. Protivnik će biti skopski MZT, igra se na dvije dobivene utakmice, a prva je u Splitu u srijedu, 17. ožujka.

Split je bolje otvorio, tricama Washingtona i Kovačevića otišao na 8:4 u 3. minuti, ali je nakon toga serijom pogrešaka dopustio Širokom lagani povratak. Dapače, preokret. Filipović je tricom zaključio seriju 8:0 gostiju za 8:12 na semaforu u 6. minuti. Skelin je bio prisiljen zvati time-out. Urodilo je plodom, ušao je Perković i u 30 sekundi vezao šest poena, a na to se nadovezao Marčinković zakucavanjem iz kontre, 18:14 i Vlašić je posegao za minutom odmora. Samo što njegovi igrači nisu odgovorili kao Skelinovi. Split je do kraja prve četvrtine izgradio više nego pristojnih 26:17, pet koševa je dodao još jedan adut s klupe, Vranković.

U istom ritmu je nastavljena druga dionica, Perković je već u 12. minuti dosegao dvoznamenkast broj koševa, Žuti su vodili 32:19, a Vlašić je opet bio prisiljen na time-out. Domaći su zaustavili Matea Drežnjaka (primarno ga je čuvao reprezentativni kolega Pavle Marčinković), koji je sjeo na klupu u 14. minuti s tri poena i šutom 1-4. Širina rostera kod Splita osjetila se praktički u svakom novom ulasku, pa je Morris u tri napada zaredom došao do sedam koševa. Prednost je rasla, u 16. minuti bilo je 39:23. Široki nije mogao do čistog šuta, obrana Splita natjerala ih je na devet izgubljenih lopti u prvih 20 minuta (M. Drežnjak 3, Filipović i Karačić po 2). Da nije bilo jedinog raspoloženog, Jure Zubca, Split bi imao i više od 48:30 nakon prvog poluvremena. Žuti su u prvom dijelu šutirali 70,4 posto iz igre.

Split, 110320.
Sportska dvorana Gripe.
Utakmica 22. kola Druge ABA lige izmedju Splita i Sirokog.
Zbog korona virusa utakmica utakmicu su mogli gledati samo gledatelji s godisnjom pretplatom.
Na fotografiji: Pavle Marcinkovic.

Konfuzno otvaranje Splita u trećoj četvrtini, četiri minute bez koša, omogućili su Širokom široku cestu za povratak u utakmicu. Nošeni Kraljevićem i njegovih devet koševa stigli su na 50:44 u 26. minuti, s tim da su imali niz od 10:0 u jednom trenutku. Jedini koš Splita bilo je zakucavanje Baje. Skelin je definitivno dugo čekao da bi prekinuo niz, među igrače su ušli nemir i nesigurnost, počeli su im ispadati ziceri (Marčinković, Vranković). Kao da je na parket izašla neka druga momčad.

Braća Drežnjak, Mateo i Dario, tricama su uveli utakmicu u posljednjih deset minuta, Široki je poveo 56:54, Gripe su zanijemile. Teško je bilo povjerovati u ono što se događa. Nova trica Matea Drežnjaka za 56:59 zazvonila je za alarm, Skelin je potrošio još jednu minutu odmora. Pomoglo je, Split se oporavio, od 56:61 preokrenuo na 62:61 s pet koševa Gabrića. Tu je postalo jasno da će se od kraja odvijati drama. Washington je potom s dvije trice za 68:66 odgovorio Širokom na poene ispod koša Kraljevića i D. Drežnjaka. Nešto više od minute prije počeo je rasplet. Najprije je Zubac realizirao 2+1 za 70:73 na 1.18, brzo je uzvratio Gabrić za 72:73, a M. Drežnjak je u prodoru obranjen. Loptu je uzeo Perković i hrabro potegao tricu za 75:73. Ostalo je 28 sekundi, fauliran je Kraljević koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje (75:74). Kako Široki nije bio u bonusu, morali su napraviti dva brza prekršaja. Drugi na Washingtonu im se nije isplatio, Amerikanac je stavio oba za 77:74 na 13 sekundi do kraja. Nakon Vlašićeva time-outa, M. Drežnjak je ostao sam na šutu za tri, promašio, ali je Filipović uhvatio loptu, iznudio faul i precizno smanjio na 77:76. Osam sekundi je ostalo, prekršaj na Gabriću, pogodio je tek jedno, ali Marčinković je skočio i pobjeda je sačuvana.

16. travanj 2024 23:01