Košarkaši Budućnosti
 DRAGANA STJEPANOVIC/ABA LIGA
FINALE ABA LIGE

Sve se vraća u Beograd! Zvezdi nije pomoglo ni +10 u zadnjoj, promašili su dva šuta za pobjedu i titulu

Budućnost je s ‘pola koša‘ viška uspjela izboriti majstoricu koja će se odigrati u petak.
Piše: HINAObjavljeno: 24. svibanj 2021. 23:09

Košarkaši podgoričke Budućnosti svladali su kao domaćini Crvenu zvezdu s 81-80 (19-23, 20-19, 19-21, 23-17) i izborili odlučujuću, petu utakmicu finala doigravanja za prvaka ABA lige, koja će biti odigrana u petak, 28. svibnja u Beogradu.

Beograđani su bili nadomak petom naslovu prvaka regionalne lige kad su 7:51 minuta prije kraja poveli sa deset koševa prednosti (68-58). No, domaća momčad se nije predavala i ponajviše zahvaljujući Justinu Cobbsu i Zoranu Nikoliću stigla do preokreta.

Nikolić je 47 sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za 80-80, a potom i pokupio loptu u skoku nakon promašaja Jordana Loyda. Justin Cobbs je 11 sekundi prije kraja realizirao jedno od dva slobodna bacanja za vodstvo 81-80.

Nakon minute odmora gosti su organizirali akciju za Jordana Loyda koji je promašio šut s tri metra iz koraka, ali su domaći odbili loptu u aut. Crvena zvezda je imala još jednu sekundu za završni šut. Pucao je Dejan Davidovac, ali je promašio iz kuta i tako je Budućnost obranila domaći teren te odvela finalnu seriju do odluke u Beogradu.

Justin Cobbs je s 22 koša i sedam asistencija predvodio Budućnost. Zoran Nikolić je ubacio deset koševa uz tri skoka, većinu u završnici. Luka Mitrović je postigao 13, a Nikola Ivanović 11 poena za domaće.

Kod Crvene zvezde najbolji je bio Jordan Loyd s 23 koša. Ognjen Dobrić je ubacio 13, a Landry Nnoko 12 poena.

U petak, 28. svibnja (18 sati), Crvena zvezda će u Beogradu tražiti put do petog naslova u posljednjih šest godina, a jedina momčad koja je prekinula njezinu nadmoć bila je upravo Budućnost 2018., kad su Podgoričani jedini put podigli pehar namijenjen pobjedniku ABA lige.

26. travanj 2024 10:42