RANKO SUVAR/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Uvjerljiv poraz Cibone u Zagrebu, Vukovi se vratili, stigli na minus 2, ali više od toga nije išlo

Kod Cibone najefikasniji su bili Lovro Gnjidić sa 14 i Mateo Drežnjak sa 11 koševa
Piše: HinaObjavljeno: 03. siječanj 2022. 16:07

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u ponedjeljak na domaćem terenu protiv Mornara iz Bara izgubila sa 65-82 (44-48).

Gosti su bolje krenuli i nakon četiri i pol minute igre vodili su 14-6. Cibosi su stalno bili u zaostatku za Mornarom u prvoj četvrtini i najviše su se približili minutu i pol prije kraja kada su došli na minus tri (19-22).

No, početkom druge dionice Mornar opet ima značajnu prednost, 12 koševa, a potom i 39-26. Ipak, Cibosi se nisu predali, napravili su seriju 14-2 i došli na minus jedan (40-41) 2 minute i 13 sekundi prije kraja. Na odmor se otišlo sa prednošću Mornara 48-44.

Domaćini su u trećoj četvrtini držali priključak, prednost Mornara nije išla preko deset poena, a tri i pol minute prije kraja dionice Cibosi su stigli na minus dva koša (56-58). No, gosti su se opet odvojili i u zadnju četvrtinu ušli su sa devet poena prednosti 66-57. A ubrzo, nakon dvije minute zadnje četvrtine, došli su na +16 koševa te su rutinski došli do pobjede.

Kod Cibone najefikasniji su bili Lovro Gnjidić sa 14 i Mateo Drežnjak sa 11 koševa. Ekipu Mornara predvodio je Vladimir Mihailović sa 19 koševa, a Marko Jeremić dodao je 16.

Cibona je sa omjerom od 5 pobjeda i 9 poraza na osmom mjestu, dok je Mornar sedmi sa skorom 6-8.

U utorak u 18 sati Zadar gostuje kod Partizana.

25. travanj 2024 08:20