Splićani slave u Čačku

DUŠKO RADIŠIĆ/KK BORAC/ABA LIGA
ABA LIGA

Velika pobjeda Splićana! Bez šest prvotimaca slavili izvan Hrvatske prvi puta nakon 14 godina

Žuti sada imaju pobjedu više i bolji međusobni omjer od Krke. Ostanak je blizu...
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 21. ožujak 2022. 19:00

BORAC – SPLIT 59:64 (18:18, 15:13, 12:19, 14:14)

ČAČAK – Dvorana Borca. Gledatelja 1000. Suci: Jovčić, Nedović, Vovk.

BORAC: Đoković, Đ. Ćurčić, Hale 10p, 7s, Sanadze 12p, 5s, 3a, Lopez 13p, 9s, M. Ćurčić 6, Tomašević 3p, 5s, Pecarski, Marinković 8p, 4s, Novaković 7p, 7s, Todorović 5s, Čarapić. Trener: Marko Marinović.

SPLIT: Perković 16p, 8s, 4il, Kedžo 8p, 4s, Žganec 13p, 13s, 3b, Čampara, Jukić 3p, 3s, Kovačevič 9p, 13s, Jones, Shorter 6p, 3s, 5il, Barič 9p, 10a. Trener: Srđan Subotić.

Split je slavio u Čačku i napravio veliki korak prema ostanku u ABA ligi, odnosno izbjegavanju direktnog ispadanja, jer ima pobjedu viška i bolji međusobni omjer u odnosu na Krku. Momčad Srđana Subotića je pobijedila bez Ukića, Jonesa, Vuke, Baje i Runjića, tek osmorica igrača su bila na raspolaganju i još je Shorter bio potpuno izvan ritma. Kako je u tome uspio? Borac je bio puno lošiji, također bez bitnih karika (Pecarski, Čarapić, R. Đoković), ali svejedno je trebalo dobiti u Čačku. Naročito kad se uzme u obzir da je ovo Žutima prva pobjeda u ABA ligi izvan Hrvatske od 15. studenog 2008. (Krka u Novom Mestu) i prva u Srbiji u tom natjecanju od 8. studenog iste godine (Vojvodina u Novom Sadu).

U rastrganoj, nervoznoj i ružnoj košarci Split se bolje snašao i to u trenutku kad je izgledalo da će ih Borac slomiti. Serijom 11:0 domaćin je poveo 44:36 u 25. minuti, ali umjesto da kleknu, gosti su uzvratili sa 12:0 za 44:48 u 30. minuti. Na ruku im je u jednom trenutku išao njihov bivši igrač I. Đoković, koji je u intervalu od desetak sekundi promašio dva bacanja, tricu i napravio nepotreban faul na Bariču. Split je tu prednost održao obranom, napadi su bili očajni s obje strane, ali Žuti su od onih 44:36 Borca držali domaćina gotovo dvanaest minuta bez ubačaja iz igre. Marinković je prekinuo taj post za 51:56 na nešto više od četiri minute prije kraja. Trica Bariča za 53:59 najavila je veliku pobjedu, a krađa i dva realizirana bacanja Žganeca za 55:61 bila su konačna potvrda na 34 sekunde do sirene.

- Velika pobjeda za nas, zdravi i spremni momci su odigrali junačku utakmicu. Ogromna želja je presudila, kao i momčadski duh. Napravili smo veliki korak k našem cilju - rekao je Srđan Subotić.

08. svibanj 2024 18:33