Screenshot: ABA YouTube
SVEGA 20 SEKUNDI DO KRAJA

ABA LIGA Derbi 12. kola u dvorani Aleksandar Nikolić donio pobjedu hrvatskog prvaka i prekid 20 sekundi prije kraja
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 22. prosinac 2018. 22:24

PARTIZAN - CEDEVITA 71:76 (18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

PARTIZAN: Paige 14p, 5s, 5a, Sy 8p, 3a, Marinković 11, Gegić, Veličković 12p, 6s, Pecarski, Tanasković, Zagorac 10p, 6s, Janković, Landale 12p, 10s, Gagić 4, Nikolić.

CEDEVITA: Pullen 19p, 6s, 3a, Cobbs 13p, 4a, 3il, Krušlin 10, Katić, Bajo, Stipanović 12p, 11s, 3a, Bošnjak, Cook 7p, 7s, Ramljak 2p, 5s, 3a, Mustapić, Murić 13p, 8s.

Cedevita je treću godinu zaredom u ligaškom dijelu pobijedila Partizan na strani. Kad tome dodamo onu polufinalnu pobjedu u Areni 2014, Crno-bijeli su evidentno postali mušterija hrvatskom prvaku. Međutim, ova pobjeda u 12. kolu ABA ige posebno je važna za Cedevitu, čiju je krizu na početku sezone u Zagrebu inicirao baš Partizan, veliki konkurent za mjesto među četiri u doigravanju za regionalni naslov...

VIDEO PREKIDA POGLEDAJTE OVDJE

Momčad Slavena Rimca u subotu je apsolutno zasluženo slavila na gostovanju kod Partizana jer od trenutka kad je Jacob Pullen tricom poništio domaće vodstvo 22:20, Cedevita se do kraja više nije okrenula. U završnici prvog poluvremena Pullenu se u seriji 17-3 s osam vezanih poena priključio Edo Murić, ali dvoznamenkasta prednost živjela je samo do 23. minute. Landale i Gagić su na otvaranju drugog dijela radili puno problema u reketu pa se Partizan dovukao na 43:44. Tu su gosti iz Zagreba ponovo izgradili lijepih +8, a nakon što je sedam minuta prije kraja na semaforu pisalo 59:60, serija 9-2 povezana s Murićevom tricom 20 sekundi prije kraja utakmice, riješila je ovu utakmicu.

Nakon toga je u dvorani Aleksandar Nikolić, negdašnjem Pioniru, nastao kaos jer je kod +6 za Cedevitu domaći trener Andrea Trinchieri pozvao minutu odmora tijekom koje su gostujući igrači i stožer s tribina zasuti gomilom tvrdih predmeta, jedan je u glavu pogodio Andriju Stipanovića pa je slovenska sudačka trojka Pukl, Petek i Nedović otišla u svlačionicu dok se tribina nije ispraznila. Prekid je trajao oko pola sata, a igrači obiju momčadi su na klupama čekali povratak sudaca da bi se odigralo tih posljednjih 20 sekundi.

ABA ligu možete pratiti na Arenasportu, a informacije o paketima pronađite OVDJE.

19. travanj 2024 01:38