TOM DUBRAVEC/ CROPIX Cropix
ABA LIGA

Više od pristojnog poraza Split nije mogao, momčad Srđana Subotića poražena u Beogradu

U mladoj i razigranoj Megi igra jedan aktualni i jedan budući reprezentativac Hrvatske
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 12. prosinac 2021. 15:15

MEGA – SPLIT 78:65 (20:12, 15:16, 22:22, 21:15)

MEGA: Balcerowski 15p, 15s, 3il, Vujić, Ružencev 3p, 3s, Jović 25p, 4s, Rudan 6p, 5s, 4il, Smith 8p, 5s, 5a, 4il, Janković, Cerovina 4s, Matković 6p, 8s, 4il, Cazalon 2, Đurišić 6p, 4s, 8a, Simanić 7p, 3s. Trener: Vladimir Jovanović.

SPLIT: Perković 10p, 3a, 3ol, Kedžo, Runjić, Žganec 7p, 4s, Vuko 17p, 6s, Čampara 8, Šiško, Bajo 10p, 4s, Kovačevič 5, Barič 8p, 3il. Trener: Srđan Subotić.

BEOGRAD – Hala sportova Ranko Žeravica. Gledatelja 300. Suci: Pukl, Majkić, Nikšić.

Prilično neočekivano, Split se dosta dobro i dugo držao u aktivnom rezultatu protiv mlade i razigrane Mege, u kojoj igra jedan aktualni (Matej Rudan) i jedan budući (Karlo Matković) reprezentativac Hrvatske. Izgledalo je da će se Mega brzo odlijepiti na pogon 18-godišnjeg Nikole Jovića, koji je ubacio deset koševa za početnih 14:6 u 7. minuti.

Prednost domaćina narasla je na plus 11 (23:12) u 11. minuti, ali već u drugoj četvrtini Split je bio u egalu. Toni Perković je tricom izjednačio na 27:27 u 18. minuti. I u nastavku su Žuti odolijevali, treću dionicu odigrali neodlučeno, pa u 36. minuti nakon trice Nejca Bariča stigli na 65:59.

Nada u treću pobjedu u regionalnom društvu ugašena je tricom Jovića, onoga koji je inicirao vodstvo Mege na početku susreta. On je vratio dvoznamenkastu prednost (70:59) manje od četiri minute prije kraja. Momci Srđana Subotića više nisu imali snage zakomplicirati utakmicu.

Mega je dominirala u skoku, čak 51:21, od toga su imali 17 skokova u napadu. Ne sjećamo se kad smo posljednji put vidjeli takvu razliku, ali Mega je puna iznimno visokih i atletičnih igrača.

To je donekle anulirano s izgubljenim loptama (Mega 19, Split 10), ali realno Split nije mogao više od pristojnog poraza. U utorak ga očekuje još veće iskušenje u Beogradu kad su gosti FMP-a od 20 sati.

25. travanj 2024 21:45