Domagoj Vuković

DAMIR KRAJAC Cropix
ABA LIGA

Vukovi okrenuli minus 13, imali i plus pet, ali ipak nisu izdržali protiv Mornara u Baru

Novi poraz Cibone u regionalnoj ligi, iduće kolo s Krkom tražit će potvrdu ostanka
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 05. veljača 2024. 23:48

Mornar - Cibona 88:85 (21:17, 25:23, 20:19, 22:26)

BAR Topolica. Gledatelja 800. Suci: Belošević, Juras (Srbija) i Kardum (Hrvatska).

MORNAR: Weathers 22p, 6s, Starovlah 13p, 4s, Dunn-Martin 11p, 4a, Lewis 9, Luković 11p, 6s, 4il, Bursać, Miković, Waller, Gavrilović 3, Vranješ 8p, 4s, Murray 11p, 3s, 3a, Radetić.

CIBONA: Vuković 2, Radovčić 11p, 6s, 5a, Perasović 2, Mustapić 18p, 4s, 6a, 3il, Proleta 12p, 4s, Majcunić 8p, 6s, 4a, Aranitović 9, Buljan 6p, 9s, Bošnjak 17p, 4s, Bundović.

Cibona nije odigrala dobru utakmicu u Baru, iako je na kraju imala opipljivu šansu za pobjedom, koja bi Vukove praktički ostavila u regionalnom društvu i sljedeće sezone. Ovako je Mornar slavio sa 88:85, time se dokopao četvrte pobjede u sezoni, a Cibona će novu šansu za potvrdu ostanka u ABA ligi imati već sljedeće kolo kad će ugostiti Krku.

Cibona je u Baru ostala bez velikog doprinosa udarne igle ove sezone Aleksandra Aranitovića, koji je šutirao iz igre skromnih 2-12. Ukupno vanjski šut nije mazio Vukove u prvom dijelu u kojemu je Mornar u jednom trenutku imao 38:25, a uglavnom je mirno kontrolirao rezultat. Cibona je živjela i držala se u nadi doprinosom Krešimira Radovčića i Mateja Bošnjaka.

U drugom dijelu se probudio Jakov Mustapić, a uz minijaturu Domagoja Proleta, Cibona je uspjela na pogon ta dva igrača stići na šest minuta do kraja Mornar, pa i preći u vodstvo, čak i povesti 81:76 na manje od tri minute do sirene. Međutim, tu je napad Vukova stao i Cibona je ostala bez poena do posljednje minute. U međuvremenu su iscurile tri trice Jakova Mustapića, a jednu je loptu, kad je pokušao iskoristiti fizičku prednost nad Dunn-Martinom, Cibonin bek izgubio, pa je Mornar pronašao put do pobjede s kojom će ostati u nekoj šansi u borbi za ostanak. Doduše, sad su tek na dvije pobjede zaostatka za Vukovima, iako su u međusobnom skoru Barani bolji...

Poredak: C. zvezda 16-3, Budućnost 14-5, Partizan 13-6, Cedevita Olimpija 13-6, Igokea 11-8, Zadar 10-8, Mega 9-9, Split 9-10, Borac 8-11, Cibona 6-13, FMP 6-13, Krka 4-14, Mornar 4-15. (tp)

27. srpanj 2024 01:01