ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Zadar izgubio od Derbyja u zaostaloj utakmici, za njih je kobno bilo posljednjih pet minuta

Košarkaši Zadra u zaostaloj su utakmici 15. kola ABA lige izgubili na doma od SC Derbyja sa 71-76
Piše: HinaObjavljeno: 18. travanj 2022. 20:00

U rezultatski nevažnom susretu po Zadrane je kobno bilo razdoblje od 5:18 minuta do 14 sekundi prije kraja dvoboja tijekom kojega nisu postigli niti jedan koš pa su gosti serijom 8-0 zaostatak 66-68 pretvorili u prednost 74-68.

Dario Drežnjak je tricom 14 sekundi prije isteka vremena vratio nadu smanjivši na 74-71, no najbolji strijelac gostiju Fletcher Magee je potom pogodio oba slobodna bacanja i postavio konačni rezultat.

Justin Carter je sa 16 koševa bio najefikasniji kod Zadra, dok je Magee ubacio 26 za SC Derby.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-17 te ga do kraja nastupa u ABA ligi još očekuje dvoboj protiv Cibone u subotu, dok je SC Derby završio sezonu s omjerom 12-14.

17. travanj 2024 09:44