Zadrani ipak nisu iznenadili Cedevitu

JURE MISKOVIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA I PH

Zadar nije uspio iznenaditi Cedevita Olimpiju - slovenski klub upisao uvjerljivu pobjedu u Višnjiku

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-14, a Cedevita Olimpija na 14-7.
Piše: HInaObjavljeno: 19. ožujak 2022. 19:09

Košarkaši Zadra u susretu su 23. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Cedevite Olimpije sa 77:92 (18:25, 16:18, 25:27, 18:22).

Protiv ljubljanskog sastava, koji u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi, Zadar je najbolje razdoblje imao sredinom treće četvrtine kada je ponajprije zahvaljujući seriji trica Antonija Jordana zaostatak 36:50 pretvorio u vodstvo 59:58. No, gosti su uzvratili serijom 11:0 kojom su na odmor uoči posljednjih 10 minuta otišli s prednosti 70:59 te mirno kontrolirali završnicu.

Dominik Mavra sa 17 i Trevor Thompson sa 16 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok su Jacob Pullen s 22 i Jaka Blažič s 19 ubačaja predvodili Cedevitu Olimpiju.

Pobjede Škrljeva i Šibenke

U subotnjim susretima 1. kola Lige za ostanak prvenstva Hrvatske za košarkaše Adria Oil Škrljevo je kao domaćin svladalo Sonik Puntamiku sa 64-54 (12-12, 18-17, 19-11, 15-14), dok je Šibenka kao gost nadigrala Alkar sa 80-58 (21-15, 28-17, 19-17, 12-9).

Daniel Zovko je sa 17 koševa predvodio Škrljevo, dok je Petar Marić ubacio 16 poena za Puntamiku.

Najzaslužniji za pobjedu Šibenčana u Sinju bio je Pavao Paić sa 18 pogodaka, dok domaćima nije puno pomoglo 14 ubačaja Hrvoja Vučića.

U nedjelju će igrati Furnir i VROS.

Na ljestvici vodi Adria Oil Škrljevo s omjerom pobjeda i poraza 11-12, Furnir je na 7-15, Šibenika i Alkar na po 7-16, VROS na 6-16, a posljdnja Sonik Puntamika na 5-18.

20. travanj 2024 04:59