BORIS KOVACEV Cropix
ABA LIGA

Zadar poražen u Podgorici, Studentski centar Derby slavio s 13 koševa razlike

Zadrane je poraza koštala loša igra u trećoj četvrtini koju su Crnogorci dobili s 26-17
Piše: Ivica GjergjaObjavljeno: 09. listopad 2023. 20:35

STUDENTSKI CENTAR DERBY – ZADAR 88:75 (17:18, 24:21, 26:17, 21:19).

SC DERBY: Bogovac 11, Pavličević 1, Vučeljić 13, Hadžibegović, Baćović 11,T. Ivšić 2, Dowkins 5, Drobnjak 9, M. Drežnjak 6, Kamenjaš 14, Kapusta 9,

Mirković 7 .

ZADAR: Klarica, Vujačić, Žganec 5, Mazalin 10, Njegovan, Lakić 15, Mekić, Jambrović 2, D. Drežnjak 12, Grbić, Božić 26, Ramljak 5.

I u samoj najavi utakmice Zadrani su kazali da je SC Derby mlada potentna momčad koja pored toga što dobro trči, precizna je i dobro pogađa. Bez obzira na sve Zadrani su otišli u Podgoricu s nadom u dobro.

I sam početak susreta je to nagovijestio, otišao na stranu Zadra koji je u trećoj minuti vodilo 11:3, da bi „Studenti“ izvukli nekoliko lopti i pred sam kraj četvrtine došli na koš razlike. Zadrani su četvrtinu dobili, a kod domaćina Vučeljić, Drobnjak i Kapusta su nosili igru dok su bolji od ostali kod Zadra bili Lakić tri trice, te Božić i Mazalin. Druga četvrtina je pripala domaćinu čvrsta i borbena „tekma“ na jednoj strani D.Drežnjak, Lakić i Ramljak vode igru Zadra, zabijaju, da bi uzvraćali i „tjerali“ koš za koš M. Drežnjak, Kamenjaš i Bogovac te riješili četvrtinu u svoju korist.

Treba reći da se u igri „budi“ Božić koji u posljednjoj sekundi zabija za 41:39 (njegov 12 poen) za odlazak „na veliki odmor“. I obično to tako biva kada i najb olje prilike ne realiziraš – postigneš koš pa skoro tri minuta (od 25 do 28 minute) Zadrani, „trpe“ Kapustu koji vezanim dvicama, a pridružuje mu se Vučeljić i dovode svoje na visokih 11 razlike 67:56.

U završnicu ‘studenti‘ dižu intenzitet igre, obranu dižu na višu razinu, a trener Jusup koristi minutu odmora. Ipak, nema uspjeha od uputa, domaćin zaključuje susret visokih 13 razlike. Kod ‘studenata‘ najbolji je bio Kamenjaš sa 14, a kod Zadra Božić sa 26 postignutih koševa.

27. travanj 2024 13:53