Luka Božić

JURE MISKOVIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Zadar teško stradao u Beogradu, Crvena zvezda uvjerljivo slavila protiv hrvatskog predstavnika

Domaćin je slavio s uvjerljivih 100:73 u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja
Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2023. 22:09

Košarkaši Zadra u prvoj su utakmici četvrtfinala doigravanja regionalne ABA lige pretrpjeli uvjerljiv 73:100 (20:25, 16:33, 17:20, 20:22) poraz od Crvene zvezde u Beogradu.

Zadrani su bili koliko-toliko konkurentni tijekom prve četvrtine, ali u drugom dijelu utakmice su se domaćini odvojili na više od 20 razlike zahvaljujući sjajnom šutu za tricu. U drugom poluvremenu razlika je narasla i preko 30, da bi završilo sa 27 pogodaka prednosti za beogradski sastav.

Luka Božić sa 18 i Marko Ramljak sa 17 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok su Filip Petrušev i Nemanja Nedović sa po 16 poena predvodili Crvenu zvezdu.

Druga utakmica igrat će se tek za 10, odnosno 8. svibnja u Zadru, a plasman u polufinale izborit će momčad koja prva ostvari dvije pobjede.

Ranije u petak je sa 1:0 u pobjeama povela i Budućnost koja je na svom terenu svladala Megu sa 94:77.

26. travanj 2024 04:45