ZVONKO PAVIC Cropix
ABA LIGA

Zadar u dramatičnoj završnici ispustio pobjedu protiv FMP-a te vrlo vjerojatno i peto mjesto

Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 28. ožujak 2024. 20:31

Zadar - FMP 72:75 (21:25, 19:9, 15:22, 17:19)

Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 3500. Suci Radojković, Peić i Stapić.

ZADAR: Davis 5, Klarica, Vujačić, Žganec 7, Mazalin 11, Lakić 8p, 5s, Mekić, Jambrović, Drežnjak 11, Grbić, Božić 26p, 6s, 5a, Ramljak 4p, 8s.

FMP: Watson 3, Živanović, Foster 5, Rebec 16, Pavićević, Roberts 12, Stepanović 6, Šaranović 4p, 5s, Simović 4p, 8s, Stojanović, Novak 7, Kuzmić 18p, 11s.

Zadar je u infarktnoj završnici posustao i bodove su u Beograd odnijeli gosti, koji su imali više mirnoće kad se odlučivalo pitanje pobjednika.

Nije krenulo nimalo dobro za zadarsku momčad, jer je Roberts pokazao svoju moć s dvije trice. Međutim, brzo se okrenula priča, Davis dva poena, Lakić tri, nakratko su vratili utakmicu u korito.

Podigao je Zadar potom razinu obrane, nestao je vanjski šut gostiju, a Božić je nastavio biti glavna prijetnja za gostujuću obranu! Svega devet poena, FMP-a u drugoj dionici zorno kazuje o uspješnosti obrane domaćina, jedino im je pred kraj druge četvrtine nanovo problem u reketu krenuo stvarati Kuzmić, dok je na drugoj strani Davis s tri poena zaključio poluvrijeme!

Zadar je “tricama”, Lakića i Drežnjaka napravio iskorak u rezultatu (48:39), sve je upućivalo na nastavak niza, međutim, brzo je uzvratio Simović istom mjerom, onda se na utakmici pojavio Rebec, dva puta dva, dva puta tri poena i stigao je FMP do prednosti!

Potom se igralo koš na koš, odnosno, mijenjale su se momčadi u vodstvu, ne više od jednog poena, koji je u konačnici otišao u korist gostiju, uoči zadnje četvrtine! Gotovo na isti način Zadrani su ušli u posljednju dionicu, Žganec i Božić svatko po jednu tricu dovoljno za više zraka, napose nakon Ramljakove dvice”(65:58).

Opet se FMP trgnuo, Stepanović i Kuzmić su svoje spustili na minus dva, međutim, zaredala je zadarska momčad poenima, ali im nisu dužni ostali ni gosti, osobito dojmljiva bila su tri poena Rebeca, gotovo s centra, potom je Novak na manje od minute do kraja smanjio zaostatak na jedan poen! I onda se ponovno ukazao Rebec, čime drugo nego tricom za prednost FMP-a, semafor je pokazivao 71:73 i nešto više od pola minute do kraja i napad Zadra! Žganec se namjestio na šut za tri poena i promašio, a Novak je pogodio jedno od dva bacanja, za plus tri. Božić je promašio za tri poena, Žganec je kopirao Novaka.

FMP je opet stigao do slobodnih bacanja, Kuzmić je također samo jednom pogodio. Sedam sekundi do isteka, u posjedu lopte bio je Zadar, Lakić je pokušao završiti tricom, nije uspio. Simović je pak promašio prvo slobodno, drugo je realizirao,a Božić s centra nastojao poravnati i gurnuti utakmicu u produžetak. Ništa od toga.

Poredak: Crvena zvezda 20-4, Partizan 18-6, Budućnost 18-6, Cedevita Olimpija 15-9, Mega 14-10, Zadar 14-11, Igokea 12-12, SC Derby 11-13, Split 11-13, Cibona 9-15, FMP 9-16, Borac 9-15, Mornar 5-19, Krka 4-20.

22. travanj 2024 20:01