Crvena zvezda - Zadar

ABA liga
SJAJAN REZULTAT

Zadrani napravili pravu senzaciju, pobijedili su Crvenu zvezdu u Beogradu! To im nije uspjelo punih 12 godina

Zadrani su trenutno na omjeru 4-2 što je malo tko očekivao prije početka sezone.
Piše: SNObjavljeno: 07. studeni 2022. 19:54

Košarkaši Zadra napravili su pravu senzaciju u Beogradu. U utakmici 6. kola regionalne ABA lige košarkaši Danijela Jusupa pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 98:96. Prva je to pobjeda za Zadrane u Beogradu nakon 12 godina.

Ovo je prvi poraz beogradske momčadi u regionalnoj ligi i sada su na omjeru 4-1 dok je Zadar pomalo iznenađujuće na omjeru 4-2.

Zadar je prednost imao od početka utakmice, a prva četvrtina je završila rezultatom 27:19. U drugoj četvrtini hrvatska je momčad otišla na dvoznamenkastu prednost, a svaki put kada bi se Zvezda pokušala vratiti u utakmicu, Zadar je imao odgovor na to. U trećoj četvrtini bilo je i 19 poena razlike (76:56), a iako su domaćini na kraju došli gotovo do egala, na kraju je Zadar ipak došao do pobjede.

Junaci Zadra su bili Antonio Jordano (23 poena, 5 asistencija), Dario Drežnjak (22 poena, 6 skokova, 5 asistencija) i Marko Ramljak (20 poena, 7 skokova, 6 asistencija). Kod Crvene zvezde je najbolji bio Benjamin Bentil s 19 poena, 9 skokova i 3 asistencije.

18. travanj 2024 13:12