PAUN PAUNOVIC/CROPIX Cropix
TIJESNA ZAVRŠNICA

Zmajčeki se provukli na Gripama, malo je nedostajalo da Splićani uzmu cijeli skalp Cedeviti Olimpiji

Gosti su bili bolji ponajprije zahvaljujući Edi Muriću, kod Žutih dominirali Žganec i Shorter
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 11. veljača 2022. 22:10

SPLIT - CEDEVITA OLIMPIJA 79:83 (21:22, 13:14, 22:21, 23:26)

SPLIT: Perković, Kedžo 5p, 6s, Runjić 11p, 5s, Žganec 17p, 7s, Ukić 5p, 4a, Čampara, Perkušić, Bajo 9p, 4s, Kovačevič 3, Jones, Shorter 19p, 5s, 7a, Barič 10p, 3a.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pullen 9p, 7a, 3il, Ferrell 11p, 3s, Ejim 4p, 3s, 3il, Duščak, Murič 17p, 9s, 3a, Auguste 9p, 3s, Blažič 14p, 6s, 4a, Hodžić, Ščuka, Omić 8p, 6s, 4a, Dragić 11, Radovanović.

SPLIT Dvorana KK Split. Gledatelja 600. Suci: Petek, Juras i Pecelj.

Malo je nedostajalo da Split uzme skalp Cedeviti Olimpiji i pobjegne Krki na tablici u borbi za ostanak, ali favorit se izvukao na Gripama u tijesnoj završnici. Prije svega zahvaljujući Edi Muriću, koji se pokazao kao presudan faktor. Murić je ušao u igru na sedam minuta prije kraja, te zabio 11 koševa, od toga tri trice. Kad bi god Split živnuo, Murić bi se ukazao da ih ohladi, ali Žuti su i unatoč njemu i ludoj trici Ferrella za 74:79 na 35 sekundi do kraja, izborili priliku za izjednačenje. Shorter je šutnuo za tricu na 76:79 u jednom smušenom napadu, tu je bilo gotovo, makar se rezultat još mijenjao.

Puno je problema imao Srđan Subotić uoči ove utakmice. Uz već standardnog Jonesa nije još mogao računati na Perkovića, Vuku, Jukića i Čamparu, a to je zbilja preveliki hendikep. Pogotovo se to osjetilo na visokim pozicijama, pa je nakon dugo vremena zaigrao i Kedžo. U početku su se Žuti dobro držali, vodili su 11:9 na pogon Shortera (šest koševa i dvije asistencije), a onda su gosti pred kraj prve dionice stvorili prvu ozbiljniju prednost (15:22), koju su tricama u razmaku od pola minute poništili Žganec i Kovačevič. Na otvaranju druge četvrtine treću tricu u nizu vezao je Barič za 24:22.

Lijepa serija Splita nije zabrinula Cedevitu Olimpiju, u 17. minuti imali su najveću prednost (26:34), u toj seriji dvije je trice ubacio Pullen. Svejedno, opet je domaća momčad pronašla način brzo se vratiti, sada u koprodukciji Žganeca i Shortera. Najprije je Amerikanac dvaput asistirao Žganecu na zicere, pa je sam realizirao dva slobodna bacanja i na kraju je s crte oba puta bio precizan Žganec (34:34). Na poluvrijeme je Split otišao s aktivnim rezultatom, makar baš ništa nije dobio od Ukića (šut 0-6, bez asistencije) i Baje (šut 0-5).

Nastavak je opet ponudio neizvjesnost, Split je znao voditi kroz treću četvrtinu, pa i u posljednjoj kad je Runjić u 33. minuti postavio 64:62. Da nije bilo Murića, Žuti bi vjerojatno dobili, jer kad nitko u Cedeviti Olimpiji nije znao što će, bio je tu Murić. Trica za 64:68, dvica za 64:70, trica za 70:73, trica za 72:76…

19. travanj 2024 14:32