VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX Cropix
ABA LIGA

Žuti pokorili Skoplje! Važna pobjeda Splita u derbiju začelja, ovom su pobjedom naučili lekciju

Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 22. prosinac 2022. 21:43

MZT - SPLIT 80:85 (16:18, 25:22, 22:19, 17:26)

MZT: Krstevski 2, Bursać 6p, 4s, Mićović 9p, 8s, Caffey 15p, 3il, Robev 5, Mekić 2, Ware 11, D. Stojanovski 9p, 3a, V. Stojanovski 17p, 3a, Yigitoglu 4p, 3s, Pandev, Veličkovski.

SPLIT: Sullivan 1p, 6s, Gizdavčić 1, Kalajžić 17, Runjić 6, Ukić 3, Shorter 16p, 3s, 3il, Jukić, Nelson 18p, 9s, Mavra 23p, 3s, Šarić.

SKOPLJE Dvorana Jane Sandanski. Gledatelja 1.600. Suci: Jovčić, Milojević i E. Javor.

Veliku pobjedu odnio je Split u Skoplju, svladao je direktnog suparnika u borbi za ostanak u ABA ligi, MZT, na gostujućem parketu (85:80), a time je i skopskoj momčadi pobjegao na dva trijumfa razlike. A u drugom dijelu sezone MZT mora i u Split...

Nakon što je Split u proteklom kolu izgubio nemoguće u Čačku (da je bilo samo malo više koncentracije u završnici te utakmice, s ovom pobjedom u Skoplju, Žuti bi bili praktički jednom nogom spašeni), sada je u Skoplju naučio lekciju. Imali su Žuti, doduše, 28:18 već u drugoj četvrtini, a ubrzo je MZT vodio 40:31, no sve do posljednjih nekoliko minuta bila je to egal utakmica. Splitu je snagu davao Nelson ispod obruča, prodorni Mate Kalajžić, ali na kraju je sve u svojim rukama držao Dominik Mavra, koji je odveo gosta i na plus devet u zadnjoj minuti, a to je ipak bilo preteško izgubiti.

Važna je ovo pobjeda za Srđana Subotića i njegovu momčad, jer sada Žute čeka težak raspored, dočekuju Zvezdu, pa Budućnost...