ANTE CIZMIC Cropix
ABA LIGA

Dojam je da je Slaven Rimac mogao i ranije pozvati minutu odmora u prvome poluvremenu
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 10. veljača 2024. 21:47

SPLIT - BUDUĆNOST 75:81 (19:17, 20:21, 24:19, 12:24)

SPLIT - Dvorana Gripe. Gledatelja 2170. Suci: Belošević, Juras, Hadžić.

SPLIT: Funderburk 11, Perković 13, 3a, 3il, Shorter 12, 4sk, 8a, Sullivan 17, 5sk, Kalajžić 9, 4sk, 5a, Tišma, Runjić, Klepo, Kučić 2, Vuko 11, 7sk, Perkušić, Dubravčić

BUDUĆNOST: Mihailović 6, 4a, Magee 4, Freeman 10, 4a, Slavković 9, Makouondou 6, 4a, 3il, Grbović, Jones 4, 4sk, Tanasković 6, 6sk, Wright 19, 5a, Popović 4, 3a, Paul, Kamenjaš 13, 4a

Split je sjajno otvorio utakmicu, poveo 8:2 i 10:4. Trener Budućnosti Andrej Žakelj morao je pozvati minutu odmora te je urlao na svoje igrače. Budućnost je krajem četvrtine izjednačila rezultat, a dojam je da je Slaven Rimac mogao i ranije pozvati minutu odmora s obzirom da je Split nekoliko napada zaredom ostao bez ideje. Ipak, Žuti su imali plus 2 na kraju prvih 10 minuta košem Perkovića.

Druga dionica protekla je u izjednačenoj košarci, gosti su podigli agresivnost u obrani, igralo se s puno kontakta na obje strane. Domaći su u završnicu prvog poluvremena ušli s plus 3, a sjajnu utakmicu igrao je Tonko Vuko koji je u ovoj utakmici bio faktor iznenađenja. Gosti su se vratili u prednost s 4 poena Slavkovića, da bi sa zvukom sirene još bolje odgovorio Shorter i vratio Žute u vodstvo od pola koša nakon prvih 20 minuta.

Split je stabilno otvorio nastavak i poveo s 5 poena razlike ponajviše tricama Perkovića, ali i rolama Vuke, Sullivana i Kalajžića. Domaći su nastavili sa sjajnom igrom i u posljednjih 10 minuta ušli s plus 6 preko Shortera, Sullivana i Funderburka.

Prednost su Splićani brzo prosuli s nekoliko vezanih pogrešaka što je Budućnost iskoristila i izjednačila rezultat. Nisu Žuti posustajali i preko Kalajžića i Sullivana odlaze na novo mini odvajanje. Budućnost se brzo vratila pa se završnica igrala u potpunom egalu. Budućnost je u posljednju minutu ušla s plus 3 preko Mckinleya Wrighta koji je zabio još 4 poena i tu je priči bio kraj.

Žuti se okreću završnici kupa i okršaju protiv Zadra.

09. svibanj 2024 03:28