JAVIER SORIANO Afp
KOŠARKAŠKI EL CLASICO

Barcelona vodila skoro cijelu utakmicu, a onda je Real Madrid na samom kraju sve okrenuo

Dženan Musa i Sergio Llull su, uz Marija Hezonju, kreirali veliki preokret
Piše: HinaObjavljeno: 26. siječanj 2023. 21:55

Košarkaši Real Madrida pobijedili su pred svojim navijačima Barcelonu sa 91-86 u produžetku, u "El Clasicu" odigranom u 21. kolu Eurolige.

Barcelona je vodila gotovo cijelu utakmicu, više puta imala i deset koševa prednosti, ali je u zadnjoj četvrtini domaća momčad uspjela dostići najljuće suparnike i tricom Sergija Llulla u 37. minuti prvi put doći do vodstva (69-67). Barcelona je odgovorila serijom 6-0 i u zadnju minutu ušla sa četiri koša prednosti (69-73).

Tada je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja pogodio tešku "dvicu", a Llull s dva pogođena bacanja 37 sekundi prije kraja izjednačio na 73-73. Nijedna momčad nije uspjela do kraja osnovnog dijela utakmice pogoditi za pobjedu.

U dodatnih pet minuta zasjao je Džanan Musa koji je devet od svojih 18 koševa postigao u produžetku. Hezonja je pogodio tricu za 87-78 na 1:13 do kraja produžetka, a pobjedu Reala potvrdio je Llull s pogođena četiri slobodna bacanja u zadnjih 11 sekundi.

Gabriel Deck je bio najbolji strijelac Reala sa 23 koša, a Llull je postigao 19. Hezonja je uz sedam koševa imao dva skoka i jednu ukradenu loptu. Strijelce Barcelone je sa 17 poena predvodio Nikola Mirotić.

Real Madrid je privremeno zasjeo na vrh ljestvice Eurolige s učinkom 14-7. Barcelona ima 13-8.