EVGENY BIYATOV/SPUTNIK/PROFIMEDIA Evgeny Biyatov/Sputnik/Profimedia
EUROLIGA

Efes dramatično slavio u Moskvi nakon produžetaka, težak poraz Velimira Perasovića

Aktualni europski košarkaški prvak Anadolu Efes upisao je tešku euroligašku pobjedu
Piše: HinaObjavljeno: 02. veljača 2022. 23:24

U susretu 24. kola Eurolige na gostovanju u Moskvi nakon produžetaka su pobijedili CSKA sa 99-97 uz četiri koša hrvatskog košarkaša Krunoslava Simona.

Bila je to dramatična i neizvjesna utakmica u kojoj je Efes 20 sekundi prije kraja imao 84-82, no Daniel Hackett je pogodio tricu i realizirao dodatno bacanje za 86-84. Gostima je ostalo dovoljno vremena za zadnji napad, a Vasilije Micić je u zadnjoj sekundi izborio produžetak.

Neizvjesno je bilo i u "overtimeu". Efes je 30 sekundi prije kraja vodio +4, no Marius Grigonis je tricom smanjio na samo koš minusa (97-98). U preostalom vremenu Rodrigue Beaubois je realizirao jedno bacanje za konačnih 99-97.

Goste su do 11. pobjede predvodili Shane Larkin sa 26 koševa, devet asistencija i pet skokova i Rodrigue Beaubois sa 22 koša, šest skokova i tri asistencije. Simon je za 22 minute zabio četiri koša, uz pet skokova i asistenciju.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Daniel Hackett sa 31 košem, a pratili su ga Marius Grigonis sa 20 i Will Clyburn sa 19 koševa.

Uniks Kazanj, kojeg vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, je doživio težal poraz od Albe 53-81.

Njemački sastav su do pobjede predvodili Maodo Lo sa 16 koševa, Jaleen Smith sa 14, te Luke Sikma sa 10 koševa. Kod gostiju Lorenzo Brown je zabio 12, a Tonye Jekiri 10 koševa. Mario Hezonja je za 28 minuta ubacio sedam koševa, uz tri skoka i tri ukradene lopte.

Real Madrid je na svom parketu pobijedio Olympiakos sa 75-67. Thomas Heurtel je predvodio Real Madrid sa 20 koševa, dok je na drugoj strani Saša Vezenkov zabio 16 koševa.

Na ljestvici vode Real Madrid i Barcelona sa po 41 bodom, Armani Milano ima 36, a Zenit i CSKA po 35 bodova.