Ante Žižić

BURAK AKBULUT Anadolu Agency Via Afp
EUROLIGA

Efes na krilima raspoloženog Ante Žižića stigao do uvjerljive pobjede, Hrvat upisao 24 poena

Košarkaši aktualnog europskog prvaka pobijedili su Virtus iz Bologne sa 86:67
Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2023. 23:12

Košarkaši aktualnog europskog prvaka Anadolu Efesa pobijedili su u susretu 32. kola Eurolige Virtus iz Bologne sa 86:67 uz sjajnu predstavu hrvatskog košarkaša Ante Žižića koji je zabio 24 koša i upisao šest skokova.

Nakon izjednačene prve četvrtine (13:13), Efes je drugu i treću dionicu dobio sa 22 koša razlike (47:25) i potom mirno priveo susret kraju. Virtus je u zadnjoj četvrtinu slavio sa 29:26 tek malo ublaživši poraz.

Aktualne europske prvake do 16. pobjede sezone predvodio je hrvatski košarkaš Ante Žižić koji je za 18 minuta provedenih na parketu zabio 24 koša uz 11/13 šut iz igre i 2/3 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i šest skokova, te asistenciju. Tibor Pleiss je zabio 14, a Elijah Bryant 13 koševa i 11 skokova.

U talijanskim redovima najefikasniji su bili Niccolo Mannion sa 17 koševa i šest asistencija, te Semi Ojeleye sa 13 koševa i sedam skokova.

Efes je na osmom mjestu sa po 16 pobjeda i poraza, dok Virtus zauzima 14. mjesto sa 13 pobjeda i 19 poraza.

Uvjerljiv je bio i Maccabi Tel Aviv porazivši Emporio Armani Milan sa 85:66.

Domaćin je na poluvremenu imao 17 razlike (53:36), gosti su u trećoj dionici smanjili na 10 razlike, no Maccabi je posljednju četvrtinu dobio sa devet razlike za uvjerljivih +19.

Roman Sorkin sa 18 koševa i Lorenzo Brown sa 17 koševa i osam asistencija predvodili su izraelski sastav, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Shabazz Napier sa 15 i Shavon Shields sa 14 koševa.

Maccabi je sada četvrti sa 19 pobjeda i 13 poraza, a Milan drži 11. mjesto sa skorom 14:18.

Večer domaćina upotpunila je Barcelona pobjedom 72:56 protiv berlinske ALBA-e.

Gosti su sjajno ušli u susret, vodili su 21:19 nakon prve četvrtine, te 35:34 na poluvremenu. Međutim, Barca je proradila u drugom poluvremenu dobivši taj dio igre sa 38:21.

Kod Barcelone najefikasniji su bili Sertac Sanli sa 12 koševa i šest skokova, Nikola Mirotić sa 11 koševa i šest skokova, te Nikola Kalinić sa 10 koševa.

U redovima berlinskog sastava niti jedan igrač nije zabio više od deset koševa. Yanni Wetzell je zabio devet, a Ben Lammers i Louis Olinde sedam koševa. Hrvatski reprezentativac Jaleen Smith je za 24 minute zabio pet koševa uz skok i dvije asistencije.

Barcelona je barem privremeno preuzela vodstvo sa 54 boda ispred Olympiakosa i Real Madrida koji imaju po 53 boda, ali i susret manje. ALBA je na 17. mjestu.

24. travanj 2024 02:08