EUROLIGA

Maccabi u play-offu, kraj za Efes i Mijatovića, Žižić se još nada

Real Madrid i Mario Hezonja čekaju u četvrtfinalu boljeg iz ogleda Baskonije i Virtusa
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 16. travanj 2024. 22:43

Nakon što su Efes i Tomica Mijatović dobili osam od posljednjih deset utakmica osnovnog dijela sezone, kraj serije, ujedno i euroligaške sezone stigao je u utorak. I to od Virtusa, koji je stigao do pobjede od 67:64 u Istanbulu nakon što je izgubio posljednjih sedam euroligaških utakmica u nizu.

Will Clyburn je za uvodnih šest minuta ubacio 17 poena, pri čemu je trice šutirao 5-5 i to je bio je jedini period igre turske momčadi u kojemu je dominirala. Tvrdu i nervoznu utakmicu na koncu je odlučio Danac Iffe Lundberg, koji je obranio Shane Larkina u ključnom napadu Efesa u posljednjoj minuti, a na drugoj strani je pogodio tricu. Ante Žižić je u ovoj pobjedi odigrao 13 minuta za četiri poena (2-4 šut), tri skoka, asist, dvije blokade i dvije izgubljene lopte.

Tako je Virtus stigao do utakmice odluke o svom mjestu u doigravanju, a nju će odigrati u petak u Vitoriji. Naime, u sudaru Maccabija i Baskonije, momčad Odeda Katasha je dominirala na neutralnom terenu u Beogradu (113:85) i dokopala se četvrtfinalne serije u kojoj će igrati protiv Panathinaikosa. Real Madrid i Mario Hezonja čekaju u četvrtfinalu boljeg iz ogleda Baskonije i Virtusa, pri čemu bi Baskonia mogla igrati bez Chime Monekea koji se ozlijedio u utorak.

Ako Virtus svlada Baskoniju u petak, posve je jasno da ćemo na Final Fouru u Berlinu imati jednog Hrvata. Ili Hezonja ili Žižić. Ili Real ili Virtus.

Rezultati play-ina: Maccabi - Baskonia 113:85 (Brown 29p, 5s, 5a, Baldwin 26p, 5a, Colson 14p, 3s, Cleveland 11, Blatt 10p, 3s, 7a), Miller-McIntyre 32p, 8s, 7a, Howard 14, Sedekerskis 11p, 7s, 3a, Rogavopoulos 10), Efes - Virtus 64:67(Clyburn 22p, 5s, Larkin 16/Šengelia 13p, 4s, 3a, Abass 12p, 3s, Lundberg 12p, 7s, 7a, Belinelli 11). (tp)

16. travanj 2024 22:44