EUROLIGA

Real Madrid srušio Bayern, Mario Hezonja upisao osam poena, Olympiakos dominirao u derbiju

Košarkaši madridskog Reala pobijedili su Bayern u Muenchenu 68-64
Piše: HinaObjavljeno: 14. prosinac 2022. 06:14

Košarkaši madridskog Reala uspješno su obavili gostovanje u 13. kolu Eurolige, pobijedili su Bayern u Muenchenu 68-64.

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja na parketu je boravio 18 minuta te je za to vrijeme ubacio osam poena. Za dva poena je gađao 1-1, a za tri 2-3. Imao je uz to dvije asistencije te po jedan skok i ukradenu loptu. Najbolji igrač kod Reala bio je centar Walter Tavares koji je ubacio 14 poena, a tome je dodao i osam skokova, s tim da je izgubio i pet lopti.

U derbiju kola Olympiakos je ponizio Fenerbahce. Grčka momčad slavila je pred svojim navijačima čak 94-67. Utakmica je bila riješena već nakon prve četvrtine koju je Olympiakos odradio briljantno, vodio je tada već s 20 poena razlike (31-11).

Sasha Vezenkov je bio prvi igrač domaćeg sastava, ubacio je 21 poen uz 6-7 za dva poena i 3-5 za tricu. Imao je i četiri skoka te dva dodavanja. Po 12 poena su za Olympiakos dodali Peters i Larentzakis.

Unatoč teškom porazu Fenerbahce je ostao na vrhu ljestvice s omjerom 10-3. Uz utakmicu manje Monaco ima 9-3, dok omjer 9-4 imaju Olympiakos i madridski Real.