Ante Žižić (arhiva)

ALEXANDER GALPERIN Sputnik Via Afp
EUROLIGA

Sjajna partija Ante Žižića u pobjedi protiv Olympiakosa, Hezonja i društvo srušili Barcelonu

Šesnaestu pobjedu u sezoni ostvario je madridski Real koji je bio uvjerljiv u Berlinu
Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2022. 22:14

Hrvatski centar Ante Žižić bio je uvjerljivo najbolji igrač Maccabija koji je u Tel Avivu, u susretu 22. kola Eurolige, pobijedio Olympiakos 84-69.

Žižić je dominirao protiv centara kluba iz Pireja, a za 26 minuta je postigao 23 poena uz šut 10-12 iz igre te je imao 3-5 s linije slobodnih bacanja. Svemu tome je dodao šest skokova te po jednu asistenciju, dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Maccabi je odmak od suparnika napravio u trećoj četvrtini (26-18), a Žižić je najbolju pratnju imao u Keenanu Evansu (14 poena i četiri asistencije) i Scottieju Wilbekinu (13 poena i tri dodavanja).

Šesnaestu pobjedu u sezoni ostvario je madridski Real koji je bio uvjerljiv u Berlinu gdje je pobijedio Albu 89-74. Najbolji igrač utakmice bio je Thomas Heurtel sa 17 poena i sedam asistencija.

Teško je, sa 73-67, Fenerbahče na domaćem parketu svladao Žalgiris. Cijelu utakmicu su gosti vodili, ali presudila je u svemu posljednja četvrtina koju je Fenerbahče dobio 29-16.

Tursku momčad do pobjede su vodili Marko Gudurić s 19 poena, četiri skoka i pet asistencija, dok je Achille Polonara dodao 10 poena uz osam skokova i četiri asistencije.

Monaco je ostvario gostujuću pobjedu u Sankt Peterburgu te je nadjačao Zenit 86-77. Najbolji igrači francuskog sastava bili su Mike James (21 poen, četiri skoka i pet asistencija) i Dwayne Bacon (20 koševa i šest skokova).

Tek peti poraz sezone upisali su košarkaši Barcelone. Uniks je na domaćem parketu u Kazanju bio bolji od Katalonaca sa 70-64. Tvrda utakmica, na mali broj koševa, velikim je dijelom odlučena u trećoj četvrtini koju je Uniks dobio s 23-13. Mario Hezonja, hrvatski košarkaš u redovima Uniksa, prednjačio je u izgubljenim loptama (čak sedam), ali je s 11 poena, 11 skokova i jednom asistencijom ipak pogurao svoj klub prema slavlju. Najbolji su bili Lorenzo Brown (22 poena i osam asistencija) i John Brown (20 poena i čak sedam ukradenih lopti).

Barcelona je bila oslabljena jer nije igrao najbolji igrač Eurolige Nikola Mirotić, koji je pozitivan na COVID-19.

Na vrhu ljestvice i dalje su izdvojeni Real Madrid (omjer 16-3) i Barcelona (16-5). Slijede potom s omjerom 12-7 čak četiri momčadi (Olympiakos, Uniks, moskovski CSKA i Zenit). Žižićev Maccabi je trenutačno na 12. mjestu s omjerom 8-11.