YUICHI YAMAZAKI/AFP/PROFIMEDIA Yuichi Yamazaki/afp/profimedia
BEZ PORAZA

I kad mu ne ide, slavi! Dončić grozno ušao u utakmicu, ali Slovenija je s maksimalnim učinkom među 16

Najbolji slovenski košarkaš je promašio prvih osam pokušaja iz igre
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 30. kolovoz 2023. 15:41

Slovenija je upisala i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u košarci. Luka Dončić i društvo su s 92:75 pobijedili Zelenortsku Republiku i s maksimalnim učinkom otišli u drugi krug gdje ih čekaju utakmice protiv Australije i Njemačke.

Najbolji slovenski košarkaš nije dobro krenuo u utakmicu. Promašio je svojih prvih osam šuteva, prvi put pogodio iz igre u posljednjoj minuti druge četvrtine, a vjerojatno je zahvaljujući i tom njegovom lošem šuterskom učinku Zelenortska Republika dosta dugo bila u malom rezultatskom zaostatku. U trenutku prije nego je Dončić pogodio prvi šut iz igre rezultat je bio samo 41:36 za Sloveniju, a tek u drugom dijelu treće četvrtine prednost je otišla na dvoznamenkasti učinak. Nakon toga je Zelenortska Republika ostala bez snage za novi povratak u utakmicu.

Dončić je u nastavku imao nešto bolji šut te je utakmicu završio s 19 poena uz šut 5/17. Pogodio je samo jednu tricu iz osam pokušaja, a imao je i 9 asistencija te 7 skokova. Klemen Prepelič je imao 18 poena, 7 asistencija i 4 skoka dok je kod Zelenortske Republike najbolji bio Betinho Gomes sa 17 poena.