Dennis Schroder je bio bolji i od Finaca

YUICHI YAMAZAKI Afp
NOVA POBJEDA

Ni u trećoj utakmici nisu imali milosti! Slavili s 26 poena razlike i nametnuli se kao ‘dark horse‘ SP-a

Njemačka reprezentacija ima sve tri pobjede u prvoj fazi Mundobasketa
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 29. kolovoz 2023. 12:07

Njemačka je trijumfalno završila prvi krug Svjetskog prvenstva u košarci. Treću pobjedu njemački su košarkaši upisali protiv Finske koju su pobijedili su uvjerljivih 101:75.

Već i prije početka utakmice bilo je jasno kako je Njemačka izborila prolaz u drugi krug dok je Finska izgubila svaku mogućnost za to. No, njemački košarkaši nisu shvatili ovu utakmicu kao priliku za odmor nego su, nakon izjednačene prve četvrtine, pokazali svi svoju snagu i došli do uvjerljive pobjede od 25 poena razlike. Sve to napravili su bez ozlijeđenog Franza Wagnera koji bi trebao biti spreman za drugi krug, a izbornik Gordie Herbert je protiv Finske dosta rotirao igrače. Njemačka je u ove tri utakmice pokazala kako mogu zagorčati život svima, a s Franzom Wagnerom se s razlogom smatraju jednom od momčadi koja može iznenaditi favorite i ući u borbu za medalju.

Najviše poena postigli su Dennis Schroder i Isaac Bonga, po 15. Johannes Thiemann je dodao 13, Moritz Wagner 12, a Andreas Obst 11. Kod Finske je najbolji bio Olivier Nkamhoua s 14 poena, a Lauri Markkanen i Ilari Seppala su dodali po 12.

Dominikanska Republika je također završila prvi krug s tri pobjede. Nakon slavlja protiv Italije mnogi su očekivali puno lakši posao protiv Angole, ali afrički košarkaši su se borili do posljednje minute kako bi zadržali šansu za prolazak skupine. Iako je Dominikanska Republika vodila većim dijelom utakmice, došla je Angola do 65:65 dvije i pol minute prije kraja utakmice, ali tu je stala. Dominikanci su postigli deset uzastopnih poena i riješili pitanje pobjednika. Angolcima preostaje samo da se nadaju da će Filipini pobijediti Italiju kako bi se zatvorio krug u kojem bi oni mogli biti najbolji od te tri momčadi.

Najbolji u redovima Dominikanske Republike bio je Andres Feliz (17p, 6s), a dvoznamenkast je bio i Victor Liz (13p, 8s). Zanimljivo je kako je NBA zvijezda Karl-Anthony Towns postigao samo 8 poena, ali i uzeo samo četiri šuta u utakmici. Kod Angole su najbolji bili Silvio De Sousa (19p, 9s), Bruno Fernando (13p, 3s) i Gerson Domingos (12p, 4a).