BAY ISMOYO Afp
ODLIČNA LATVIJA

Novo iznenađenje na Svjetskom prvenstvu: Nakon Srbije poraz doživjeli i branitelji naslova

Prvi dan drugog kruga Mundobasketa donio je mnoštvo odličnih utakmica
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 01. rujan 2023. 13:58

Dan je počeo pobjedom Italije nad Srbijom, Crna Gora je dugo držala reprezentaciju SAD-a u egalu, a za novo iznenađenje pobrinula se Latvija. Ona je sa 74:69 pobijedila Španjolsku i tako nakon Francuske, pobijedila i drugu favoriziranu reprezentaciju na ovom natjecanju.

Latvijci su od početka utakmice pokazali da u ovu utakmicu nisu ušli sa spuštenim gardom. Čvrstom obranom i pokretljivim napadom držali su se u egalu tijekom cijelog prvog poluvremena nakon kojeg je Španjolska vodila, ali samo s 32:29. U trećoj četvrtini činilo se kako je Latvija izgubila snagu jer su Španjolci otišli na dvoznamenkastu prednost. No, trio Davis Bertans - Rodions Kurucs - Kristers Zoriks nije tako mislio. Strpljivo su gradili napade, koristili svoje prednosti te činjenicu da je Španjolska ostala bez napadačkog učinka te je Latvija tri minute prije kraja ponovo došla u vodstvo. Tu su branitelji svjetskog naslova ostali bez energije za novi preokret pa je Latvija sada došla do situacije da se nada četvrtfinalu Mundobasketa dok će Španjolska u zadnjem kolu morati igrati za prolazak protiv Kanade.

Davis Bertans je bio najefikasniji kod Latvije sa 16 poena i 3 skoka, a dvoznamenkasti su bili u Rodions Kurucs (13p, 8s), Andrejs Gražulis (11p, 5s), Rolands Šmits (11p) i Kristers Zoriks (11p, 3s). Najefikasniji kod Španjolske je bio Willy Hernangomez s 14 poena i 4 skoka, a dvoznamenkasti su bili još Dario Brizuela (11p, 4s) i Usman Garuba (11p, 4s).