Ivan Gulin

NIKSA STIPANICEV Cropix
ALPE ADRIA KUP

Šibenčani u napetoj završnici šokirali Aramisa Naglića u Beču

Ključni koš za pobjedu ubacio je Jacob Lawrence, novi Amerikanac u momčadi Damira Milačića
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 24. studeni 2022. 14:24

VIENNA - ŠIBENKA 68:69

(14:13, 17:17, 17:20, 20:19)

VIENNA: Novas Mateo 4p, 5s, Radoš 12p, 7s, 5a, 4il, Vujošević 16p, 4s, 4a, 3il, Zdravković, Savić 11p, 6s, 3a, Valentić, Siriščević 12, Manigat 8p, 4a, 3ul, Barišić, Murati.

ŠIBENKA: Skorić 8, Lawrence 11p, 3s, Klarin 9, Pleadin 4p, 3s, 3a, Gulin 6p, 4s, Howard 6p, 3il, Brocić 7p, 7a, Antić, Jambrović 4, Šarić, Paić 14p, 7s, 4a.

DL ŠKRLJEVO - KOMARNO 69:76

(16:18, 17:20, 20:20, 16:18)

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bešić, Jelić 14p, 5s, Obukwelu 2p, 3s, Bart 8, Kujundžić 6, Rajčić 6p, 4s, Antunović 7p, 4a, Ramme 6s, 6a, 3ul, Smojver 2, Butorac 2, Barišić 20, Svoboda 2.

KOMARNO: Stuckey 17p, 4s, 3a, Podojak 2, Vićentić 11p, 3s, Marković 15p, 9s, 4a, Volarik 2, Skvasik 12p, 8s, Danielić 6p, 3a, Simko, Foltin 9p, 4il, Dolnik 2p, 3s.

Polovičan uspjeh ostvarili su hrvatski klubovi u utakmicama Alpe Adria kupa odigranima u srijedu. Dok je Škrljevo poraženo na domaćem terenu od slovačkog Komarna, i to bez prilike u završnici s obzirom da su gosti Mavrinaca bili na +16 niti pet minuta prije kraja, Šibenka se iz Beča vraća s pobjedom izbornoj u dramatičnoj završnici protiv momčadi na čijoj klupi sjedi Aramis Naglić, dok su ključni igrači uglavnom s ovih prostora, među njima i naš Ivan Siriščević...

Ključni koš za pobjedu ubacio je Jacob Lawrence, novi Amerikanac u momčadi Damira Milačića, koji je minutu i 32 sekunde prije kraja zabio za 69:66. Kad je na semaforu ostalo tek 38 sekundi, Mateo Novas je smanjio zaostatak, domaći su imali i posljednji napad, punih 14 sekundi u kojima je Bogić Vujošević došao do šuta za pobjedu i - promašio. Tako je Šibenka nanijela prvi poraz Vienni u ovoj sezoni Alpe Adria kupa.

POREDAK, SKUPINA B: Vienna 3-1, Šibenka 2-2, Olomoucko 1-1, Ilirija 0-2.

SKUPINA C: Komarno 3-0, Kolin 2-2, DL Škrljevo 1-2, Kapfenberg Bulls 0-4.

19. travanj 2024 06:37