JASNA PORUKA

Srbi odabrali ‘pakleni put‘! Odgovor kapetana Srbije na pitanje zašto se nije išlo na Hrvatsku oduševio naciju

Košarkaška reprezentacija Srbije sinoć je lakoćom savladala Poljsku 96:69 i osvojila 1. mjesto skupine D Eurobasketa
Piše: SNObjavljeno: 09. rujan 2022. 10:10

Srbi su tako skupinu D osvojili sa stopostotnim učinkom i u osmini finala će igrati protiv Italije koja je završila kao četvrtoplasirana u skupini C.

U teoriji, da je Srbija izgubila od Poljske, igrala bi u osmini finala protiv Hrvatske koja je ranije u posljednjem kolu skupine C savladala Ukrajinu 90:85. Iako se medijski nagađalo da bi takav scenarij, odnosno put kroz tu stranu ždrijeba, mogao biti lakši za Srbiju, od početka nije bilo ni najmanje nedoumice oko pobjednika.

"Zadovoljni smo svi jer smo bez poraza završili prvu fazu. Ždrijeb je takav danas čekaju sjajne momčadi počevši od osmine finala protiv Italije. Kalkulacije? Ne, u sportu nema kalkulacija, gledamo samo sebe", rekao je kapetan srpske reprezentacije Vladimir Lučić.

Prisjetio se i poraza od Talijana na kvalifikacijskom turniru za OI.

"Mislim da je eliminacija na kvalifikacijskom turniru sam pokazatelj kvaliteta koje ta ekipa posjeduje."

Srbi također navode kako ih nakon ove pobjede čeka ‘pakleni‘ put do finala. Prođu li Talijane u četvrtfinalu ih čeka pobjednik iz utakmice Francuska - Turska, a potom se kao najrealnihi suparnik u polufinalu nameće Slovenija.

14. travanj 2024 10:05