Wael Arakji i njegovi suigrači su namučili Francusku

YASUYOSHI CHIBA Afp
OČAJNA FRANCUSKA

Već su sve razočarali i ispali, a sada su se u posljednjoj minuti spasili najveće sramote koja im se mogla dogoditi

Reprezentacija Libanona bila je na pragu najvećeg iznenađenja na Mundobasketu
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 29. kolovoz 2023. 14:00

Francuska je s porazima od Kanade i Latvije i prije današnje utakmice protiv Libanona izgubila sve šanse za prolazak u drugi krug Svjetskog prvenstva u košarci, ali danas su zamalo doživjeli pravi debakl. Bez obzira na ranije rezultate bili su apsolutni favoriti protiv Libanona, a do pobjede (85:79) su praktično došli u posljednjoj minuti utakmice.

Nicolas Batum je tricom 32 sekunde prije kraja utakmice postavio konačni rezultat i barem malo smirio francuske navijače koji su se tresli tijekom cijele utakmice. Francuska je ovu utakmicu igrala bez ozlijeđenih Rudyja Goberta, Mathiasa Lessorta i Moustaphe Falla, ali je svejedno ova momčad imala puno kvalitetnih igrača da bi lako smirila Libanonce. No, to se nije dogodilo.

Na krilima sjajnog Waela Arakjija, Libanon je od početka utakmice kontinuirano i smireno napadao Francuze na kojima se jasno vidjelo da im nije do ove utakmice. No, morali su je igrati i pobijediti, ali to nije išlo tako lako. Libanon je vodio 6 poena u prvoj četvrtini, pa i 10 u drugoj, a svaki put kada bi ih Francuzi sustigli i prestigli, Libanonci su znali pronaći način da vrate vodstvo. Uspjeli su se vratiti i u zadnjoj četvrtini kada je Francuska otišla na +9, smanjili su na 3 razlike nakon što je Arakji pogodio slobodna bacanja 59 sekundi prije kraja utakmice, no Batum je pogodio onu tricu i donio pobjedu svojoj momčadi.

Guerschon Yabusele (18p, 3s) je bio najefikasniji igrač kod Francuske, a dvoznamenkasti su bili i Evan Fournier (17p, 4a), Nicolas Batum (12p, 4s, 3a), Elie Okobo (12p, 5a) i Isaia Cordinier (10p, 5s). Kod Libanona je Arakji utakmicu završio s 29 poena, 4 asistencije i 3 skoka, a dvoznamenkasti su bili i Ali Haidar (12p, 6s) te Omari Spellman (10p, 5s).