HRVATI DEBITIRALI

Bojan Bogdanović zabio 7 poena u porazu Netsa, Rudež bez koša u pobjedi Indiane

Piše: ArhivaObjavljeno: 30. listopad 2014. 09:03

Bojan Bogdanović neće po dobrome pamtiti debi u NBA ligi. Istina, Mostarac u dresu Netsa krenuo je u prvoj petorci protiv Bostona, ali njegova momčad uvjerljivo je izgubila 105-121. Utakmica je bila u egalu do posljednje četvrtine kada se Brooklyn raspao i Celticsi su predvođeni briljantnim Rondom (13 poena, 15 asistencija i 7 skokova) došli do prve pobjede. Bogdanović je na terenu proveo 26 minuta, zabio je sedam poena (šut 3-6), imao je 2 skoka i dvije izgubljene lopte. Kod Netsa najbolji je bio Mirza Teletović s 20 poena uz fantastičnu tricu 4-6.

Na NBA parketima je debitirao i Damjan Rudež. Njegova Indiana pobijedila je kod kuće Philadelphiju sa 103-91, a Zagrepčanin, unatoč pristojnoj minutaži (15 minuta), nije bio previše aktivan. Ispalio je dvije trice i - promašio.

Atlanta Hawksi, na čijoj klupi kao pomoćni trener sjedni Neven Spahija, izgubili su u gostima od Toronto Raptorsa sa 109-102, dok su u NBA klasiku Chicago Bullsi u gostima razbili New York sa 104-80. Pau Gasol je zabio 21 koš, a Rose i Brooks su dodali 13.

Los Angeles Lakersi su uvjerljivo izgubili od Phoenixa sa 119-99, ali dobra vijest za njih je da je Kobe Bryant pokazao da je i unatoč dugoj stanci i veternskim godinama sposoban igrati na visokoj razini. Zabio je 31 poen...

Oklahoma je bez Duranta uvjerljivo izgubila kod Portlanda 106-89 (Aldrige 27 / Westbook 38), dok je Miami svoj 'život bez LeBrona' započeo pobjedom nad Washingtonom 107-95 (Bosh zabio 26 poena).

Rezultati susreta NBA lige:

Charlotte - Milwaukee 108-106 (produžetak)

Indiana - Philadelphia 103-91 (Damjan Rudež je za Indijanu odigrao 15 minuta bez postignutog koša, a ostao je i bez skokova i asistencija)

Boston - Brooklyn 121-105 (Bojan Bogdanović je za Boston igrao 26 minuta i zabio sedam koševa, uz šut 3-6 i dodao dvije asistencije)

Miami - Washington 107-95

Toronto - Atlanta 109-102

Memphis - Minnesota 105-101

Ny Knicks - Chicago 80-104

Demver - Detroit 89-79

Utah - Houston 93-104

Phoenix - LA Lakers 119-99

Sacramento - Golden State 77-95