NBA LIGA

Briljantni Bogdanović s 28 poena odveo Netse u doigravanje, kraj za Indianu

Uz pobjedu protiv Magica, Netsima je bio potreban i poraz Indiana Pacersa na gostovanju kod Memphis Grizzliesa kasnije tijekom noći, a on se i dogodio
Piše: HinaObjavljeno: 16. travanj 2015. 09:57

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je utakmicu karijere u NBA ligi posljednje večeri ligaškog dijela sezone, on je sa 28 koševa uz sjajan šut od 12-17 (trica 4-8) bio prvo ime Brooklyn Netsa koji su 101-88 domaćom pobjedom protiv Orlando Magica u posljednji trenutak izborili nastup u doigravanju kao osma momčad Istočne konferencije.

Bogdanović je na terenu proveo 34 minute, te je usto imao i tri skoka, te dvije asistencije.

Uz Bogdanovića, u sastavu Netsa istakli su se Joe Johnson i Thaddeus Young sa po 16 ubačaja, dok je kod Magica najbolji bio mladi Crnogorac Nikola Vučević sa 26 poena i 11 skokova.

Uz pobjedu protiv Magica, Netsima je bio potreban i poraz Indiana Pacersa na gostovanju kod Memphis Grizzliesa kasnije tijekom noći, a on se i dogodio. Grizzliesi su pobijedili sa 95-83 čime su oni sami stigli na peto mjesto Zapada, dok je za Pacerse sezona okončana. Damjan Rudež je u posljednjoj utakmici sezone dobio tek 49 sekundi te je ostao bez učinka.

Po ishod utakmice u Memphisu ključna je bila druga četvrtina koju su domaći dobili sa 32-17 i tako preuzeli kontrolu rezultata, a njihovo vodstvo u drugom poluvremenu niti jednom nije bilo ugroženo. Marc Gasol je briljirao sa 33 koša i 13 skokova, dok Pacersima nisu pomogle dobre partije C.J. Milesa, koji je ubacio 26, te Georgea Hilla, koji je postigao 20 poena.

Ovakvim raspletom, Netsi su izborili okršaj s prvom momčadi Istoka Atlanta Hawksima u prvom krugu doigravanja, dok će Grizzliesi igrati protiv Portland Trail Blazersa u prvom krugu Zapada.

Posljednja večer sezone donosila je odluku i o osmom putniku u doigravanje na Zapadu, a za to mjesto borili su se New Orleans Pelicansi i Oklahoma City Thunder, koji su imali isti omjer 44-37, no svoju sudbinu u vlastitim rukama imali su Pelicansi zbog boljeg međusobnog omjera.

No, da bi se plasirali u doigravanje Pelicansi su morali svladati prvake San Antonio Spurse, koji su imali niz od 11 pobjeda zaredom, a kojima je pobjeda bila potrebna kako bi izborili status drugog nositelja na Zapadu. Ipak, mlada zvijezda Pelicansa Anthony Davis u takvoj je situaciji pokazao zašto se s pravom smatra kako bi u bliskoj budućnosti mogao biti i najbolji košarkaš na svijetu. On je poveo svoju momčad ka 108-103 uspjehu sa 31 košem i 13 skokova, a kada su Spursi u završnici zaprijetili preokretom upisao je dvije blokade. Uz Davisa, odličan je bio i Tyreke Evans sa 19 pogodaka i 11 skokova, dok su kod Spursa najbolji bili Francuzi Tony Parker sa 23 i Boris Diaw sa 20 ubačaja.

Pelicansi će u prvom krugu igrati protiv najbolje momčadi Zapada i čitave lige, Golden State Warriorsa, dok je ovaj poraz Spurse bacio na tek šesto mjesto Zapada i okršaj sa Los Angeles Clippersima u prvom krugu.

Oklahoma City je uvjerljivo sa 138-113 kao gost nadigrala posljednju momčad lige Minnesota Timberwolvese, ali na kraju je ipak ostala bez posezone. Russell Westbrook je ubacio 34 od svojih 37 koševa u prvom poluvremenu u kojem je Thunder ostvario prednost od 76-54, dok je Dion Waiters dodao 33 poena za pobjednike. Kod domaćih najučinkovitiji su bili Kevin Martin sa 29 i Andrew Wiggins sa 23 koša.

Houston Rocketsi iskoristili su posrtanje Spursa, te su uvjerljivom 117-91 domaćom pobjedom protiv Utah Jazza osvojili drugo mjesto na Zapadu. Već je na poluvremenu bilo 30 razlike (65-35) za Rocketse, koje je s "triple-double" učinkom predvodio James Harden (16, 11 skokova, 10 assitencija). Kod gostiju istaknuo se Bryce Cotton sa 14 ubačaja.

Na Istoku su se za treće mjesto borili Chicago Bullsi i Toronto Raptorsi s tim da su Bullsi imali situaciju pod kontrolom, odnosno dovoljna im je bila domaća pobjeda protiv Atlanta Hawksa koji su odavno već osigurali prvo mjesto u konferenciji. Bullsi su ostvarili očekivan uspjeh pobijedivši sa 91-85 i tako će u prvom krugu doigravanja igrati protiv Milwaukee Bucksa, dok će Raptorsi na Washington Wizardse. Najbolji u redovima Bullsa bili su Aaron Brooks (23) i Pau Gasol (18, 13 skokova), dok je Hawkse predvodio Dennis Schroeder (21).

Raptorsi su svladali Charlotte Hornetse sa 92-87 i tako ostvarili 49. pobjedu u sezoni, što je novi rekord kluba, ali na kraju su ipak ostali četvrti na Istoku. Kyle Lowry (26) bio je prvi strijelac Raptorsa, a Troy Daniels (24) Hornetsa.

REZULTATI:

Brooklyn - Orlando 101-88

Bojan Bogdanović igrao je za Brooklyn 34 minute i postigao 28 koševa (šut iz igre 12-17, trica 4-8) uz tri skoka i dvije asistencije

Memphis - Portland

Prolazak u drugi krug izborit će momčadi koje prve ostvare četiri pobjede, a igrat će se po sustavu 2-2-1-1-1.

03. svibanj 2024 00:40