EUROKUP

CEDEVITA OLIMPIJA U LJUBLJANI DOŽIVJELA VEĆ ČETVRTI EUROPSKI PORAZ SEZONE Hrvatski košarkaši u zapaženoj minutaži odigrali bez značajnog učinka

Cedevita Olimpija ima najmanje dvije pobjede manje od svih preostalih momčadi u skupini, a sljedećeg tjedna gost je Joventuta u Badaloni.
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 24. listopad 2019. 11:56

Cedevita Olimpija upisala je i četvrti poraz u isto toliko odigranih utakmica u Eurokupu ove sezone. U Ljubljani je Nanterre slavio sa 93:87, a u momčadi Slavena Rimca nisu se istakli niti Hrvati; Filip Krušlin je odigrao 20 minuta za dva poena, dva skoka i dvije oduzete lopte, dok se Andrija Stipanović za 14 minuta igre nije upisao u strijelce, dva puta je skočio, jednom asistirao i jednu je loptu izgubio. Cedevita Olimpija ima sada najmanje dvije pobjede manje od svih preostalih momčadi u skupini, a sljedećeg tjedna gost je Joventuta u Badaloni.

Treba dodati da se u ovoj skupini C dogodio i kuriozitet, jer je Brescia, koja je u proteklom kolu nadjačala Cedevitu Olimpiju (i zabila joj tada 78 poena) sada uspjela zabiti kod kuće samo 35 poena Darušafaki...

U skupini A Monaco je je svladao Ulm sa 82:65, a za pobjedničku je momčad Ivan Buva je odigrao 11 minuta za četiri poena, tri skoka i tri izgubljene lopte. U skupini D je, pak, podgorička Budućnost izgubila produžetak u Istanbulu, Galatasaray je slavio sa 84:83 (76:76), u tom porazu, četvrtom u četiri kola, Luka Božić je odigrao 15 minuta za pet poena i šest skokova.

Rezultati
Skupina A: Maccabi Rishon - Andorra 67:86, Patras - Virtus 78:69, Monaco - Ulm 82:65. Poredak: Patras 3-1, Monaco 3-1, Virtus 3-1, Andorra 2-2, Maccabi Rishon 1-4, Ulm 0-4.
Skupina B: Partizan - Lokomotiv Kuban 80:71, Venezia - Limoges 93:85, Tofaš - Rytas 91:81. Poredak: Partizan 4-0, Lokomotiv Kuban 2-2, Venezia 2-2, Tofaš 2-2, Limoges 1-3, Rytas 1-3.
Skupina C: Uniks - Joventut 86:74, Cedevita Olimpija - Nanterre 87:93, Brescia - Darušafaka 35:61. Poredak: Darušafaka 3-1, Uniks 3-1, Nanterre 2-2, Joventut 2-2, Brescia 2-2, Cedevita Olimpija 0-4.
Skupina D: Oldenburg - Unicaja 91:78, Trento - Gdynia 80:91, Galatasaray - Budućnost 84:83 (76:76). Poredak: Unicaja 3-1, Galatasaray 3-1, Gdnyia 3-1, Trento 2-2, Oldenburg 1-3, Budućnost 0-4.

27. travanj 2024 04:43