Nenad Dugi / CROPIX
ABA LIGA

Cedevite u derbiju sredila Budućnost, Cibona poražena na gostovanju u Skopju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. prosinac 2012. 22:45

Košarkaši Cedevite su u derbiju 14. kola regionalne ABA lige na svome parketu pobijedili podgoričku Budućnost s 84-75.

Gosti su u posljednju četvrtinu ušli s prednošću 58-54, ali je momčad Aleksandra Petrovića sjajno odradila završnu dionicu i riješila je u svoju korist s 30-17. Došla je Cedevita time do devete pobjede ove sezone i izjednačila se na ljestvici s Crvenom zvezdom i Partizanom.

Zagrepčane je u četvrtak predvodio dvojac Bracey Wright - Predrag Šuput. Prvi je postigao 24 koša i četiri puta asistirao, a drugi je uz 22 poena skupio i devet skokova. Kod crnogorske je momčadi s 23 koša najefikasniji bio Gerald Lee.

Kasnije tijekom večeri svoj će zadatak u 14. kolu odraditi i košarkaši Cibone koja gostuje u Skopju kod MZT-a.

Košarkaši Cibone upisali su i deveti poraz u regionalnoj ABA ligi. U sklopu 14. kola "vukovi" su poraženi u Skopju od MZT-a 82-76...

Kobno je za Cibonu bilo prvo poluvrijeme u kojem je makedonski sastav napravio zalihu od 15 poena viška (48-33) od koje se zagrebački košarkaši do kraja ipak nisu oporavili. Stigli su u jednom trenutku i na -2 (78-76) u posljednjoj minuti utakmice, ali je MZT ipak zadržao smirenost i slavio u konačnici svoju osmu pobjedu sezone.

MZT je do pobjede predvodio Cade Davis s 21 poenom i četiri skoka, 12 je pridodao Todor Gečevski, a 11 Damjan Stojanovski. Kod Cibone je najefikasniji bio DJ Strawberry s 14 poena (5-12 za dvicu, 0-1 za tricu), sedam skokova i dvije asistencije.

Od ostalih rezultata izdvojimo uvjerljivu pobjedu vodeće momčadi ABA lige Igokee, koja je pred svojim navijačima slavila protiv Širokog 89-73. U šuterski izjednačenoj momčadi Igokee najefikasniji je bio Jorović s 19 poena, dok su naši Aleksandar Radukić i Siniša Štemberger ubacili po tri koša.

Kod poraženih je Ivan Ramljak ubacio osam, a Darko Planinić šest poena.

ABA liga, 14. kolo:

Cedevita - Budućnost 84-75

MZT - Cibona 82-76

Olimpija - Radnički 81-75

Igokea - Široki 89-73

Redoslijed: 1. Igokea 12-2, 2. Crvena zvezda 9-5, 3. Cedevita 9-5, 4. Partizan 9-5... 10. Cibona 5-9...

05. svibanj 2024 05:40