Zagreb, 281210.Dvorana Drazen Petrovic.Kosarkaska utakmica regionalne NLB lige 13.kolo izmedju Cibone i Partizana.Na slici: Gordan Giricek povratnik u Cibonu razgovara sa Bojanom Bogdanovicem.Foto: Drago Sopta / CROPIX
 Drago Sopta / CROPIX
NLB LIGA

Cibona napokon proigrala, na krilima Giričeka Vukovi slavili u 'vrućem' Širokom Brijegu

U većim dijelom izjednačenoj utakmici "vukovi" su stvorili zalihu pred kraj susreta (79-70 u 37. minuti), ali i strahovali od posljednjeg pokušaja za tricu Borisa Barača.
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. siječanj 2011. 20:32

Prvu gostujuću pobjedu sezone, izuzme li se slavlje protiv Zagreba u Draženovom domu, ostvarila je u 15. kolu regionalne košarkaške NLB lige zagrebačka Cibona, svladavši u Pecari Široki 82-81. U većim dijelom izjednačenoj utakmici "vukovi" su stvorili zalihu pred kraj susreta (79-70 u 37. minuti), ali i strahovali od posljednjeg pokušaja za tricu Borisa Barača. Ključnim se tako pokazao koš Gordana Giričeka za 82-79, inače sa 16 poena najefikasnijeg igrača u Ciboninim redovima. Uz nekadašnjeg hrvatskog reprezentativca još su četvorica iz zagrebačke momčadi ubacila dvoznamenkast broj poena, Bojan Bogdanović i Leon Radošević (šest skokova) ubacili su po 15, Tomislav Zubčić dodao je 12 uz osam skokova, a Ante Krapić 10 uz sedam uhvaćenih lopti.

Najbolji u redovima poražene momčadi bili su Ivan Grgat s učinkom od 16 koševa i pet skokova, te Siniša Štemberger koji je ubacio 13 poena i imao po tri skoka, asistencije i osvojene lopte.

NLB liga, 15. kolo, nedjelja:

Široki - Cibona 81-82

Ponedjeljak:

Crvena zvezda – Budućnost

Hamofarm – Partizan

Redoslijed: 1. Krka 10-5, 2. Union Olimpija 10-5, 3. Budućnost 9-5 (-1), 4. Cedevita 8-7, 5. Partizan 8-6 (-1), 6. Zagreb 8-6 (-1)...,10. Cibona 6-9, 11. Zadar 5-10...

13. svibanj 2024 02:42