EUROKUP

Cibona upisala poraz na gostovanju kod Hapoela, Cedevita svladala Bayern

Piše: Hrvoje SliškovićObjavljeno: 22. studeni 2011. 21:29

Uzalud je dio od šezdesetak navijača u pukotine Zida plača gurao papiriće sa željom da Cibona napokon pobijedi. Mogli su samo plakati gledajući kako im omiljeni klub tone u nove dubine i gubi u Eurokupu od Hapoela 89-73. Srećom, barem su imali lijepi dan obilazeći znamenitosti Svetog grada.

Neizvjesnost je trajala nešto duže nego u posljednje dvije utakmice Cibone, ali se pokazalo da je vodstvo 16-15 u 9. minuti bilo posljedica mamurluka domaćih koji su u nedjelju u Tel Avivu nokautirali moćni Maccabi. Ubrzo ih je u maloj dvorani s domaćinskom atmosferom zahvatilo „ludilo preciznog šuta“, a „cibosi“ nadahnuti svetošću mjesta u kojem se nalaze mjesec dana prerano počeli postiti. Hapoel ( Radnik) je u nepunih sedam minuta serijom 20-0 završio utakmicu (35-16). Cibona se iz ponora nije mogla iskopati dalje od -7 u 28. minuti i pjesma fanatičnih izraelskih navijača proslavljala je pobjedu prije kraja utakmice.

- Standardne pogreške i previše gluposti u drugoj četvrtini su nas koštali poraza. Kolio znam kriznih sastanaka u klkubu još nije bilo. Nisam zadovoljan, ali radim na tome da se izvučemo – odgovorio je trener Vranković na pitanje zamjera li sebi išta nakon četvrtog poraza u posljednjih pet utakmica. U nedjelju ga čeka Olimpija.

Najbolju statistiku u Ciboni imao je Andrija Žižić – 16 koševa i 7 skokova.

Pobjeda Cedevite protiv Bayerna

Košarkaši Cedevite ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu u Eurocupu, natjecanju u kojem su prošle sezone igrali završni Final Four turnir. Na svom su terenu svladali minhenski Bayern 70-64.

Teška je to bila utakmica 2. kola skupine G za hrvatsku momčad. Čvrsti njemački sastav je prijetio doslovno cijelu utakmicu. Niti jedna momčad se nije uspjela bitnije odlijepiti tijekom ogleda, a tek je krajem utakmice Cedevita spretno i sretno otišla na šest-sedam razlike i tako prelomila ovaj ogled.

Kada je bilo najbitnije tada je ključnu ulogu kod Cedevite preuzeo Dontaye Draper koji je ogled završio sa 15 poena, četiri asistencije i dvije ukradene lopte. Marino Baždarić je dodao 11 poen, a Chris Warren deset.

Eurocup, skupina A, 2. kolo:

Hapoel - Cibona 89-73

Gravelines - Donjeck (kasnije)

Redoslijed: 1. Gravelines 1-0 (-1), 2. Donjeck 1-0 (-1), 3. Hapoel 1-1, 4. Cibona 0-2.

skupina B:

Himki - Riga 90-70

PAOK - Cholet 74-62

Redoslijed: 1. Himki 2-0, 2. Riga 1-1, 3. PAOK 1-1, 4. Cholet 0-2.

skupina G:

Cedevita - Bayern 70-64

Benetton - Spartak (kasnije)

Redoslijed: 1. Spartak 1-0 (-1), 2. Cedevita 1-1, 3. Bayern 1-1, 4. Benetton 0-1 (-1).

29. lipanj 2024 08:26