Reuters
NBA LIGA

Curry nadmašio nemoguće

Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2016. 11:21

Golden State Warriorsi su sinoć stigli do svoje 50. pobjede u sezoni u samo 55 utakmica i nastavljaju prema rekordu kojeg drže Chicago Bullsi Michaela Jordana i Scottieja Pippena iz sezone 1995./1996.

U Atlanti su pobjedom od 102-92 nad Hawksim ipak u nečemu nadmašili Bullse koji su 50 pobjeda ostvarili u 56 utakmica. Protiv Hawksa su aktualni prvaci pred kraj utakmice imali malo problema nakon što su prokockali prednost od 23 koša i dopustili čak Atlanti da povede u zadnjoj četvrtini, ali su se onda razbudili i utakmicu zaključili u svoju korist. Warriorsi su imali prednost od 70-47 negdje na pola treće četvrtine, ali je onda Atlanta napravila seriju do 28-6 i povela nakratko na početku zadnje četvrtine. Stephen Curry je zabio 36 koševa, a Klay Thompson 27. Al Horford je predvodio Hawkse sa 23 pogotka.

Minnesota Timberwolves su sa 124-122 pobijedili Boston Celticse, a do pobede ih je odveo Karl-Anthony Towns koji je zabio 28 koševa uz 13 askokova i četiri asistencije. Marcus Smart je zapucao tricu na zvuk sirene za kraj, ali je promašio i Boston je ostao bez pobjede. Gorgui Dieng je ubacio 17 koševa uz 2 skokova, a Ricky Rubio je dodao 15 uz osam asistencija za Wolvese. Damjan Rudež nije igrao. Kod Celticsa najbolji je bio Jae Crowder sa27 pogodaka i devet skokova. Timberwolvesi su nadskakali Celticse sa 51-38.

Jedina utakmica koja je odlulčena nakon produžetka sinoć bila je ona između Miami Heata i Indiana Pacersa. Miami je slavio nakon produžetka sa 101-93 iako je je igrao bez Chrisa Bosha, Dwayne Wade je promašio prvih deset šuteva, Luol Deng je imao problema s dislociranim prstom, a Beno Udrih je izašao u prvom poluvremenu zbog ozljede stopala. Goran Dragic je zabio 24 koša, a Hassan Whiteside 19 uz 18 skokova i Heat je stigao do treće uzastopne pobjede.

Najučinkovitiji u redovima Pacersa bio je Paul George koji je zabio 31 koš uz 11 skokova.

Pregled rezultata:

Atlanta Hawks - Golden State Warriors 92 - 102

LA Clippers - Phoenix Suns 124 - 84

Miami Heat - Indiana Pacers 101 - 93 (produžetka)

4. Denver 22 34 .393 18

5. Minnesota 18 39 .316 22 1/2