Kaotičan uvod u utakmicu Srbije i Finske u osmini finala Eurobasketa u Rigi obilježila su dva bizarna događaja – pronalazak sumnjivog paketa ispred Arene Riga i prekid srpske himne.
Nekoliko sati prije početka dvoboja, sigurnosne službe su reagirale nakon dojave o sumnjivom predmetu u blizini dvorane. Policija je odmah blokirala prilaze između medijskog centra i Arene, a navijači, novinari i službene osobe morali su čekati izvan osiguranog prostora. Situacija je izazvala zabrinutost i pitanje hoće li susret uopće početi na vrijeme. Nakon pregleda ustanovljeno je da nema opasnosti pa je blokada ubrzo ukinuta.
Nedugo zatim stigao je novi problem, ovoga puta tehnički. Tijekom intoniranja srpske himne „Bože pravde“ razglas je iznenada prestao raditi nakon uvodnih taktova. Uslijedila je tišina, no reprezentativci Srbije i njihovi navijači nastavili su pjesmu a cappella i otpjevali je do kraja, ispunivši Arenu zajedničkim glasom.
Incident s razglasom pripisan je tehničkoj poteškoći, ali je izazvao kritike na račun organizacije. Ipak, trenutak zajedništva poslužio je kao dodatna motivacija srpskim košarkašima koji su se borili za ulazak među osam najboljih momčadi kontinenta.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....